Vesti EURO 2024

(KRAJ) EURO, Grupa D: Holandija - Austrija 2:3 (0.1), Francuska - Poljska 1:1 (0:0) Coca Cola Euro 2024

25.06.2024 19:56
Kilijan Mbape je postigao prvi gol na EP Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe
Kilijan Mbape je postigao prvi gol na EP

Sve oči srpske javnosti će danas biti uprte u Minhen od 21 čas, ali pre toga ćemo od 18 časova pratiti raspet u grupi D na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Nakon dva kola je poznato da je Poljska završila svoje izdanje na ovom Evropskom prvenstvu. Ostale su neke šanse Poljacima za prolazak u narednu fazu, ali one su sve u domenu teorije. Trebala bi im ubedljiva pobeda protiv Francuza i ubedljiv poraz Austrije protiv Holandije.

Gledajući trenutno stanje tabele u grupi D, Holandija je prva sa četiri osvojena boda i gol razlikom +1, dok je na drugom mestu Francuska sa identičnim učinkom, ali sa manjim brojem postignutih golova. "Lale" bi osigurale prvo mesto u grupi ako bi izjednačile rezultat Francuske, dok bi "galski petlove" mogli do prvog mesta jedino ako slave protiv Poljske ubedljivije nego što Holandija slavi protiv Austrije.

Za kraj, postoji scenario i u kom bi Austrija mogla da prve pozicije. Potreban im je trijumf protiv selekcije koju predvodi Ronald Kuman, ali i da nacionalni tim Didijea Dešana ne upiše pobede protiv Poljske.

Obe utakmice u grupi D od 18 časova možete pratiti na kanalima TV Arena sport.

Holandija - Austrija 2:3 (0:1)

Stadion: "Olimpijski stadion"
Sudija: Ivan Kružliak (Slovačka).
Strelac: Gakpo u 47, Dešpaj u 77. za Holandiju, a Malen autogol u 6, Šmit u 59, Sabicer u 81. minutu za Austriju.

HOLANDIJA (4-3-3): Verbrugen - Gertruida, De Vrij, Van Dajk, Ake (od 66. Van de Ven) - Rejnders (od 66. Vajnaldum), Šolten, Verman (od 35. Simons) - Malen (od 72. Veghorst), Depaj, Gakpo.

AUSTRIJA (4-2-3-1): Penc - Poš, Veber, Linhart (od 69. Baumgartner), Pras - Zajvald, Grilič (od 64. Kerfeld) - Vimer (od 64. Lajmer), Sabicer, Šmit - Arnautović (od 787. Gregorič).

Francuska - Poljska 1:1 (0:0)

Stadion: "Signal Iduna Park"
Sudija: Marko Gvida (Italija).
Strelci: Mbape u 56. iz penala za Francusku, a Levandovski u 79. minutu iz penala za Poljsku.

FRANCUSKA (4-3-3): Manjan - Kunde, Upamekano, Saliba, T. Ernandez - Čuameni (od 81. Fofana), Kante (od 61. Žiru), Rabio (od 61. Kamavinga) - Dembele (od 86. Kolo Muani), Mbape, Barkola (od 61. Grizman).

POLJSKA (3-4-3): Skorupski - Bednarek, Davidovič, Kivior - Frankovski, Moder, Zjelinski, Zalevski (od 68. Skoras) - Šimanski (od 68. Sviderski), Levandovski, Urbanski.

(UŽIVO) UEFA EURO Grupa D: Holandija - Austrija, Francuska - Poljska

25.06.2024. 19:56

Kraj Francuska - Poljska 1:1

Mbape je pogodio na EURO, ali i Levandovski je, pa su Francuzi drugi u grupi. Poljaci szu se dostojno oprostili.

25.06.2024. 19:55

Kraj Holandija - Austrija 2:3

Austrijanci su pobedom nad Holandijom pobednici Grupe D, u osmini finala je i Holandija kao trećeplasirana selekcija.

25.06.2024. 19:52

90. minut: Još šest minuta do kraja

Još šest minuta do kraja nba oba meča.

25.06.2024. 19:40

81. minut: GOOOL! Holandija - Austrija 2:3, strelac Sabicer

Holandija se muči da izjednali, a onda lako primi gol. Sabicer je posle duplog pasa iskosa pogodio pod samu prečku. Vodi opet Austrija.

25.06.2024. 19:38

79. minut: GOOOL! Francuska - Poljska 1:1, strelac Levandovski iz penala

Upamekano je napravio nepotreban penal nad Sviderskim. Levandovskom je Menjon odbranio penal, ali je on bio ponovljen zbog kretanja golmana Milana. Iz drugog puta Levandovski nije pogrešio.

25.06.2024. 19:36

78. minut: GOOOL! Holandija - Austrija 2:2, strelac Depaj

Memfis Depaj je postigao lep gol sa 13 metara. Sudija ga je poništio zbog igranja rukom, ali je reagovao VAR i pogodak je priznat - 2:2.

25.06.2024. 19:32

72. minut: Francuzi pritiskaju Poljake, Austrija odoleva Holandiji

Francuska vodi i "gazi" Poljake. Skorupski je nanizao šest odbrana, ali gol "visi u vazduhu". Austrija vodi potiv Holandije koja pokušava da izjednači.

25.06.2024. 19:18

59. minut: GOOOL! Holandija - Austrija 1:2, strelac Šmit

Ponovo vodi Austrija, Šmit je došao iz drugog plana i pogodio izbliza. Ponovo su Austrijanci drugi, a Holanđani treći na tabeli.

25.06.2024. 19:16

56. minut: GOOOL! Francuska - Poljska 1:0, strelac Mbape iz penala

Poljaci su skrivili penal nad Dembeleom, a uspešno ga je izveo Kilijan Mbape. Njegov prvi gol na Evropskim prvenstvima.

25.06.2024. 19:09

49. minut: Skorupski - Mbape 3:0

Pokušao je Kilijan Mbape sa 16 metara, ali Skorupski je ponovo sjajno odbranio. Nikako novba zvezda Reala da pogodi mrežu na Evropskim prvenstvima.

25.06.2024. 19:06

47. minut: GOOOL! Holandija - Austrija 1:1, strelac Kod Gakpo

Već na startu drugog dela Holanđani su izveli jako dobar napad koji je rutinski završio napadač Liverpula Kodi Gakpo.

25.06.2024. 19:00

Počela su druga poluvremena na mečevima Grupe D

Počela su druga poluvremena na mečevima Grupe D, Austrija vodi protiv Holandije i 45 minuta ih deli od plasmana na EURO, Francuzi i Poljaci za sad igraju bez golova.

25.06.2024. 18:48

Kraj prvih poluvremenena: Francuska - Poljska 0:0, Holandija - Austrija 0:1

Austrijanci su iskoristili početnu inicijativu, poveli protiv Holandije, a zatim su uspeli da sačuvaju prednost. Francuzi su imali više od igre protiv Poljaka, ne i dobru završnicu.

25.06.2024. 18:45

45. minut: Skorupski - Mbape 2:0

Novi zicer za Kilijana Mbapea sa istog mesta i nova odbrana golmana Skorupskog.

25.06.2024. 18:42

42. minut: Skorupski brani zicer Mbapeu

Imao je Kilijam Mbape zicer iskosa sa leve strane, pokušao je da prebaci golmana Skoprupskog, ali je usledila sjajna refleksna reakcija golmana Poljske.

25.06.2024. 18:38

38. minut: Veliki promašaj Arnautovića

Mofgla je Austrija do uvećanja prednosti, lopta se odbila od bloka, stigla do Arnautovića koji je bio sam pred Verbrugenom ali je golman Holandije odbranio.

25.06.2024. 18:36

36. minut: Prva izmena Holanđana, na gterenu Ćavi Simons

Dpn Verman je izašao u timu Holandije a na terenu je Ćavi Simons. Nije izgledalo da se radilo o povredi.

25.06.2024. 18:34

35. minut: Poljaci odolevaju Francuzima, Levandovski pretio

Poljska igra za obraz i to dosat dobro protiv bledih Francuza. Čak su imali Poljaci nekoliko pokušaja, najbolju priliku propustio je Robert Levandovski.

25.06.2024. 18:24

24. minbut: Malen je propustio da se iskupi

Imao je Holanđaninm Donijel Malen šansu da se iskupi za autogol. Međutim, iz čiste pozicije sa 13-14 metara šutirao je pored gola. Ostaje vođstvo Austrije.

25.06.2024. 18:20

19. minut: Veliki promašaj Dembelea

Francuzi su napravili sjajnu kontru, Kante je doneo loptu skoro do 16 metara, poslužio Osmana Dembelea, ali je on šutirao pravo u golmana Poljske. Lopta se odbila do Kantea, koji se nije snašao sa njom, a imao je slobodnog Mbapea.

25.06.2024. 18:15

14. minut: Promašaj Hpolanđanina Rejndersa

Posle priomljenog gola, Holandija je preuzela kontrolu meča i preko Rejndersa je imala lepu špriliku za izjednačenje. Nije dobro šutirao posle povratne lopte.

25.06.2024. 18:08

6. minut: GOOOL! Holandija - Austrija 0:1, strelac Malen autogol

Vodio Austrija protiv Holandije 1:0. Napadi su urodili plodom, ali jedan nespecifičan autogol postigao je napadač "lala" Malen. Uklizao je da blokira centaršut i matirao Verbrugena.

25.06.2024. 18:05

5. minut: Inicijative Austrije i Francuske

Austrija dominira u uvodnim minutama protiv Holandije, kao i Francuska protiv Poljske. Za sada nema prilika.

25.06.2024. 18:00

Počeli su mečevi u Dortmundu i Berlinu

Počeli su mečevi u Dortmundu i Berlinu, Francuska i Holandija su već obezbedili osminu finala, Austrijanci bar bodom žele to da potvrde. Poljaci igraju za čast.