Lukaku mister maler EURO: VAR vodi 3:0 protiv Belgijanca Coca Cola Euro 2024

23.06.2024 08:11
Romelu Lukaku se tri puta uzalud radovao golovima Tanjug/AP Photo/Frank Augstein
Romelu Lukaku se tri puta uzalud radovao golovima

Romelu Lukaku - VAR 0:3. Najveći maler u prva dva kola UEFA EURO je svakako napadač Belgije koji se tri puta radovao pogotku i sva tri puta je tugovao posle intervencije iz VAR sobe.

Stameni napadač Čelsija, prošle sezone u dresu Rome, u porazu od Slovačke je dva puta tresao mrežu, sinoć u slavlju nad Rumunije jedanput, ali u sva tri slučaja reagovale su sudije i uz pomoć tehnologije doklazali da je bio u ofsajdu.

Doduše, kod prvog gola protiv Slovačke i sinoćnjeg protiv Rumunije, Lukaku je bio u malom ofsajdu, nevidljivom za pomoćnog sudiju, ali ne i za tehnologiju. Onaj drugi protiv Slovačke u 86. minutu poništen je zbog igranja rukom saigrača Luija Opende, a koji je detektovao čip u samoj Adidas lopti i dao signal arbitrima u VAR sobi.

Lukaku je posle 180 minuta i fudbaler koji je uputio najviše udaraca ka golu (pet), igra veoma kvalitetno u polju, ali nema sreće za sada. Ni sa VAR-om, ni sa golmanima koji brane njegove udarce.