Nula "trikolora" i "lala" nije pokvarila visoku efikasnost EURO 2024: Musijala i Šranc u gro planu Coca Cola Euro 2024

22.06.2024 10:50
Zvanična fudbalska lopta EURO 2024, turnira visoke prosečne efikasnosti Guliver
Zvanična fudbalska lopta EURO 2024, turnira visoke prosečne efikasnosti

Derbi meč kompletnog toka D grupe Evropskog prvenstva, između Fancuske i Holandije, završen je bez golova kao prvi takav na takmičenju u Nemačkoj, ali je ukupna prosečna efikasnost i dalje na visokom nivou.

Poslednji presek stanja, uoči današnjih duela Gruzija - Češka, Turska - Portugal i Belgija - Rumunija, kaže da gledaoci na stadionima širom Nemačke i TV auditorjum na svim meridijanima sveta uživali u 2,58 pogodaka po utakmici.

Najviše na nastupima domaće selekcije, sa sedam golova ofanzivno najpotentnijeg sastava, ispred Švajcarske (4), Španije (4), Austrije (3), Albanije (3), Turske... Srbija je pri dnu tabele, sa golom Luke Jovića za remi u foto-finišu remija sa Slovencima.

"Panceri" imaju i najboljeg golgetera, jer je Džamal Musijala dva puta bio strelac, mada prvu poziciju deli sa Slovakom Ivanom Šrancom (2). Slede ih Mađar Varga, Turčin Guler, Gruzin Mikautadze...

Najveći broj golmanskih kapitulacija od zbirnih 54 palo je između 16. i 30. minuta (13), zatim u intervalu 1 - 15. minut i 61 - 75. minut (po 9), a najređe u nadoknadi prvog poluvremena (2).

EURO 2024 počeo je 14. juna, a završava se finalom 14. jula na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu, gde se i zakotrljao.