S Holandijom nema šale, Poljaci i Česi takođe slavili u proverama za EURO

10.06.2024 22:50
fudbaleri Holandije ubedljivi na generalnoj probi za EURO Tanjug (AP Photo/Patrick Post)
fudbaleri Holandije ubedljivi na generalnoj probi za EURO

Fudbaleri Holandije, izgleda, jedva čekaju da počnu Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, čim su posle četiri gola u proveri s Kanadom istim rezultatom završili "generalku" protiv Islanda - 4:0 (1:0).

Kao da za rivala nisu imali ekipu koja je pre neki dan odigrala nerešeno s jednom Engleskom, ne dozvolivši rivalu Srbije u C grupi, izabranici Ronalda Kumana poigrali su se s gostima pred domaćom publikom.

Ubedljivu pobedu i poletnu energiju pred početak prve faze takmičenja, u kom će "lale" imati posla sa Fracuskom, Poljskom i Austrijom, potpisali su Simons u 23. minutu, Van Dajk (49), Malen (79) i Veghorst (90+3).

Večeras je i Poljska savladala Tursku istom prigodom - 2:1 (1:0), a senku na trijumf u režiji Sviderskog (12) i Zalevskog (90), s počasnim pogotkom Jilmaza (77), bacile su povrede prvog strelca i Roberta Levandovskog.

Ranje, tokom dana, Češka je kao domaćin savladala Severnu Makedoniju s 2:1, golom iz penala u 97. minutu.