Pripremni mečevi za EURO: Zagrevali se Belgija, Francuska i Španija Coca Cola Euro 2024

05.06.2024 23:20
Leandro Trosar na meču sa Crnom Gorom Tanjug/AP Photo/Omar Havana
Leandro Trosar na meču sa Crnom Gorom

Fudbalska selekcija Belgije imala je malo teži posao od Francuske i Španije i u zanimljivom meču savladala je Crnu Goru 2:0 u okviru priprema za UEFA EURO 2024. godine u Nemačkoj.

Imali su "crveni đavoli" apsolutnu dominaciju u prvih 45 minuta, uputili 15 udaraca ka golu, blistao je golman Matija Šarkić, branio udarce Opende, Karaska, ali pogrešio u 44. minutu kada je Kevin De Brujne doneo prednost.

U nastavku su OSmajić i Jovetić propuštali šanse za selekciju Roberta Prosinečkog, da bi na kraju Miloš Brnović zaradio isključenje, a Leandro Trosar iz penala stavio tačku.

Francuzi su bili ubedljivi protiv Luksemburga uz dve asistencije i na kraju pogodak Kilijana Mbapea.

Španci su igrali protiv Andore, držali su posed lopte, nisu rizikovali mnogo, pa nije bilo ni mnogo prilika, sve dok Mikel Ojarzabal nije ispalio het-trik za 20 minuta, upisao se i Feran Tores za očekivano ubedljiv trijumf od 5:0.