(KRAJ) EURO, Grupa C Srbija - Danska 0:0: "Orlovi" završili EURO Coca Cola Euro 2024

25.06.2024 22:54
Luka Jović je prebacio Šmajhela, ali gol je bio poništen zbog ofsajda MN Press
Luka Jović je prebacio Šmajhela, ali gol je bio poništen zbog ofsajda

Ono što je čitava srpska javnost nestrpljivo očekivala, konačno je došlo na dnevni red - Srbija će odigrati svoj sudbonosni okršaj sa Danskom (21.00) u 3. kolu Grupe C na EURO 2024, i tako odlučiti da li će nastaviti takmičenje u Nemačkoj, ili ponovo ostati bez nok-aut faze na velikom takmičenju. Pored naše selekcije, u isto vreme će snage odmeriti Slovenija i Engleska, a s obzirom da je "Gordi Albion" već prošao dalje, zahvaljujući remiju Italije i Hrvatske, ovaj susret će imati značaja samo za "zmajčeke".

Jasno je da sva tri nacionalna tima koja nisu obezbedila prolaz, i dalje imaju šanse da se nađu u osmini finala. Našem timu je potrebna pobeda, ali u slučaju poklapanja mnogobrojnih rezultata, postoji mogućnost da nam odgovara i nerešeno. Potrebno je da Engleska savlada Sloveniju sa dva gola razlike, odnosno da Turska pobedi Češku i da Portugal ne izgubi od Gruzije.

Selektor Dragan Stojković najavio je da bi naš tim mogao da izađe u izmenjenom sastavu u odnosu na prethodni duel sa Slovenijom i iznenađenja su Srđan Mijailović i Lazar Samardžić. Videćemo samo na kojim pozicijama. Danci u standardnom sastavu.

Oba duela možete pratiti od 21.00 čas na kanalima TV Arena Sport.

Danska - Srbija 0:0

Stadion: "Fuzbal" arena.

Sudija: Fransoa Leteksije (Francuska).

DANSKA (3-4-3): Šmajhel - Andersen, A. Kirstensen, Vestergard - Bah (od 77. V. Kristiansen), Hojbjerg, Hjulmand (od 77. Dilejni), Maele - Eriksen (od 88. Poulsen) - Hojlund, Vind (od 46. Skov Olsen).

SRBIJA (3-4-2-1): Rajković - Veljković, Milenković, Pavlović - A. Živković, Mijailović (od 73. Mladenović), Gudelj (od 46. Jović), Ilić (d 68. Vlahović) -  Samardžić (od 46. Tadić), Lukić (od 87. S. Milinković-Savić)  - Mitrović.

Engleska - Slovenija 0:0

Stadion: "RajnEnergi".

Sudija: Kleman Turpan (Francuska).

ENGLESKA (4-2-3-1): Pikford - Voker, Stons, Guehi, Tripije (od 84. Aleksander-Arnold) - Galager (od 46. Maino), Rajs - Saka, Belingem, Foden (od 89. Gordon) - Kejn.

SLOVENIJA (4-4-2): Oblak - Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža (od 90+2. Balkovec) - Stojanović, Čerin, Elšnik, Mlakar (od 86. Stanković) - Šporar (od 86. Celar), Šeško (od 75. Iličić).

(UŽIVO) UEFA EURO, Grupa C: Danska - Srbija; Engleska - Slovenija

25.06.2024. 22:55

Ktaj u Minhenu, Danska - Srbija 0:0

Nema golova u Minhenu, Srbija je eliminisana sa UEFA EURO.

25.06.2024. 22:52

Kraj u Kelnu, Engleska - Slovenija 0:0

Remi Engleske i Slovenije 0:0, slave obe ekipe jer prolaze u osminu finala.

25.06.2024. 22:50

90+2. minut: Slab pokušaj Sergeja

Dobio je Sergej Milinković-Savić loptu na 16 metara, ali je šutirao mlako, Šmajhel je odbranio.

25.06.2024. 22:49

90. minut: Još pet minuta nade

Još pet minuta nade za Srbiju, samo pobeda ih vodi dalje.

25.06.2024. 22:41

83. minut: Traži Mitrović penalm, ne dopbija ga

Prvo je Mitrović šutirao glavom posle centrašuta Tadića, loptu je iz gol auta izvadio Vlahović. Ponovo je TAdić centrirao a Mitrović je pao jer je bio povučen od Melea. Nedovoljno za penal.

25.06.2024. 22:39

81. minut: Promašaj Mitrovića

Imao je Mitrović šansu, dobio je loptu od Vlahovića na 15 metara, ali ju je poslao pored gola.

25.06.2024. 22:38

79. minut: Danci pojačali odbranu, Mitrović na travi

Došlo je do kontakta Andersena i Mitrovića bez lopte u kaznenom prostoru Danske, ali nema penala. Danci su pojačali defanzivne linije, Srbija bez pravog napada. Još uvek nema udarca ka golu Šmajhela.

25.06.2024. 22:26

68. minut: Ušao je i Vlahović

Srbija igra sa trojicom klasičnih napadača jer je ušao i Vlahović. Ali, Srbija nema udarac ka golu Danske do sada.

25.06.2024. 22:23

64. minut: Rajković brani udarac Vestergarda

Eriksen je izveo korner, Vestergard ostao sam na osam metara, ali je šutirao direktno u Rajkovića.

25.06.2024. 22:19

60. minut: Otvorena igra na obe strane

Rasplamsala se borba, igra se ofanzivno na obe strane.

25.06.2024. 22:12

53. minut: Poništen gol Jovića

Luka Jović je uz Melea doneo prednost Srbiji, ali je napadač Milana bio u ofsajd poziciji.

25.06.2024. 22:08

50. minut: Bolje izgledaju orlovi u nastavku

Bolje izgleda Srbija ofanzivno na početku drugog dela. Prvi korner je izveo Tadić, ali Mitrović nije mogao da zapreti.

25.06.2024. 22:04

Počela su druga poluvremena, Tadić i Jović na terenu

Počekla su druga poluvremena, seklektor Srbije Dragan Stojković uveo je na teren Tadića i Jovića.

25.06.2024. 21:45

Kraj prvih poluvremena, nema golova u Minhenu i Kelnu

Danska - Srbija 0:0, Engleska - Slovenija 0:0. Nije bilo mnogo uzbuđenja u Minhzenu i Kelnu, ali ovi rezultati su nepovoljni za "orlove" koji ostaju na poslednjem mestu ako ovako ostane.

25.06.2024. 21:43

40. mintu: Rajković poslednja barijera

Kad Danci i prođu poslednju liniju odbrane Srbije tu je golman Rajković. "Orlovi" bez šuta na gol do sada.

25.06.2024. 21:32

30. minut: Nema promena u Minhenu

Ništa se ne menja u Minhenu. Srbija se dobro brani sa velikim brojem igrača, ali u ofanzivi je bezopasna. Danci su egresivniji, zaradili su i dva žuta kartona, ali ne pronalaze ključć za branu Rajkovića.

25.06.2024. 21:22

21. minut: Rajković brani udarac Eriksena

Izgubili su orlovi loptu na 25 metara od gola, Eriksen je šutirao ali je Rajković sjajno odbranio. Pole kornerai rikošeta, odbranila se Srbija.

25.06.2024. 21:21

20. minut: Poništen gol Sake

Bukajo Saka je lako na pas Fodena postigao gol, ali je on bio poništen zbog ofsajda igrača Sitija.

25.06.2024. 21:18

16. minut: Bah šutira pored gola

Danci su stvorili prvu priliku, Mele je centrirao, a Bah glavom šutirao pored gola.

25.06.2024. 21:16

15. minut: Nema prilika u Minhenu

Velika borba na svakom delu terena, ali u Minhenu nema prilika. Srbija i Danska se pre svega dobro brane, nema prolaza.

25.06.2024. 21:11

10. minut: Englezi kontrolišu meč u Kelnu

Englezi kontrolišu meč u Kelnu, ali nema za sada konkretnih prilika.

25.06.2024. 21:06

5. minut: Srbija se brani

Očekivano, u ovoj postavi Danska ima veći posed lopte, ali će teško probiti dvostruki bedem "orlova". Mijailović igra desnog beka, Živković je ovog puta levo, a iza Mitrovića je samo Samardžić.

25.06.2024. 21:00

Počele su utakmice u Minhenu i Kelnu

Počele su utakmice u Minhenu i Kelnu. Srbija i Danska igraju za prolaz u osminu finala. Atmosfera je spektakularna, ceo stadion je u crvenom od srpskih i danskih navijača. Engleska je već prošla, a Sloveniji za prolaz nedostaje bod.

25.06.2024. 20:40

Stevan Stojanović za TV Arena sport: Zna selektor zašto je odabrao ovaj sastav

Iz ultraofanzivnog sastava protiv Slovenije, selektor Stojković je protiv Danske poslao ultra defanzivan tim. Direktor selekcije Stevan Stojanović  je za TV Arena sport bio kratak:

"Videćemo na kraju zašto je Stojković odbrao ovakav tim. Nadam se povoljnom rezultatu", rekao je Stojanović.

25.06.2024. 20:29

Đoković bodri "orlove" u Minhenu

Novak Đoković je danas trenirao u Londonu, ali je stigao u Minhen da bodri fudbalsku reprezentaciju. Sišao je sa tribina i pozdravio se sa selektorom Stojkovićem, poželeo sreću.

"Srce, glava i ona stvar. Oprostite, morao sam tako da kažem. Hrabrost. Sam pogled na tribine, naši ljudi koji su došli iz cele Evrope. Svi smo tu za njih. Ako budu navijači ulazili, ući ću i ja. Mi u tenisu ne možemo da doživimo ovakve stvari. Sam pogled na tribine, naši ljudi koji su došli iz cele Evrope. Svi smo tu za njih. Ako budu navijači ulazili na teren u slučaju pobede, ući ću i ja. Mi u tenisu ne možemo da doživimo ovakve stvari", rekao Novak.

25.06.2024. 20:19

Mladenović za TV Arena sport: Očekuje naš fizički težak meč

Filip Mladenović, reprezentativac Srbije nada se da će atmosfera na stadionu biti odlična. O samom meču srpski reprezentativac kaže.

"Danska je kvalitetan reprezentacija, dobro fizički pripremljena. Očekuje nas teški fizički jaka utakmica. Ako budemo fizički dobro parirali Dancima imamo šansu da prođemo dalje.

25.06.2024. 20:09