(KRAJ) Slovenija - Srbija 1:1: Jović održao "orlove" u igri za nokaut fazu Coca Cola Euro 2024

20.06.2024 16:56
Gol Luke Jovića za remi Srbije Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni
Gol Luke Jovića za remi Srbije

Fudbalere Srbije nakon poraza od Engleske (0:1) očekuje izuzetno važan meč protiv Slovenije (15.00. TV Arena 1 Premium) u drugom kolu grupe C na UEFA Evropskom prvenstvu.

Srbija u ovaj duel ulazi bez osvojenog boda, dok Slovenija ima jedan iz duela protiv Danske, te se očekuje da četa Dragana Stojkovića bude veoma ofanzivna. Sergej Miliniković Savič je ostao na klupi, Dušan Tadić će igrati iza dvojice napadača. Nema ni Gudelja u startnoj postavi, vezni red će biti u oba smera na leđima Saše Lukića i Ivana Ilića.

Ukoliko "orlovi" ponove igru kao iz drugih 45 minuta susreta protiv Engleske, igrači Srbije mogu da se nadaju pozitivnom ishodu u susretu sa selekcijom Slovenije.

Uz takav model i pristup "orlovi" mogu da se suprostave svakoj ekpi na ovom EURO, ali i Slovenija ništa nije promenila u stavu i principu sa kojim će igrati. Šeško i Šporar će opterećiovati odbrambeni trojac "orlova", a u Adama Gnezdu Čerina, te štoperskog para Bijol-Drkušić biće opasni i iz prekida.

Slovenija - Srbija 1:1 (0:0)

Stadion: "Fuzbal arena".
Sudija: Istvan Kovač.

Strelac: Karničnik u 69. za Sloveniju, a Jović u 90+5. minutu za Srbiju.

Srbija (3-4-1-2): Rajković - Pavlović, Milenković, Veljković - Mladenović, Ilić, Lukić (od 64. S. Milinković-Savić), Živković (od 82. Birmančević) - Tadić (od 82. Samardžić) - Mitrović, Vlahović (od 64. Jović).

Slovenija (4-4-2): Oblak - Janža, Bijol, Drkušić, Karničnik - Mlakar (od 63. Stanković), Elšnik (od 90+2. Brekalo), Čerin, Stojanović (od 76. Vipotnik) - Šeško (od 76. VErbič), Šporar.

(UŽIVO) Slovenija - Srbija

20.06.2024. 16:57

Kraj utakmice, remi Srbije i Slovenije

Kraj utakmice, remi Srbije i Slovenije.

90+5. minut: GOOOL! Srbija izjednačuje na 1:1, strelac Luka Jović

Poslednji korner na meču, skok Jovića i gol za remi i ostanak u igri.

20.06.2024. 16:48

90. minut: Pet minuta nadoknade

Pet minuta nadoknade.

20.06.2024. 16:46

88. minut: Sve je manje nade za "orlove"

Dva prekida Srbije, pokušaj Ilića, ali sve je manje nade za "orlove".

20.06.2024. 16:41

83. minut: Samardžić neprecizan

Samardžić jke pokušao sa 16 metara, tik pored stative.

20.06.2024. 16:38

80. minut: Još malo nade za "orlove"

Srbija je iz pune ofanzive u drugom delu dozvolila da primi jevtin gol iz kontre. Posle prečke Mitrovića pala je energija cele ekipe. Slovenija je puna samopouzdanja, umalo Karničnik da još jednom matira Rajkovića.

20.06.2024. 16:30

72. minut: Prečka Mitrovića

Kakva prilika za izjednačenje, Mitrović je pogodio okvir gola sa pet metara.

20.06.2024. 16:27

69. minut: GOOOL! Vodi Slovenija 1:0, strelac Karničnik

Vodi Slovenija, Karničnik je oduzeo loptu na 20 metara od svog gola i stigao da pretrči 70 metara i da ga niko ne isprati. Dobar pas sa strane i laka egzekucija.

20.06.2024. 16:23

65. minut: Mitrović opet...

Izvela je Srbija kontru, Mitrović je sa 16 metara šutirao visoko preko gola.

20.06.2024. 16:16

58. minut: Rajković sjajno brani udarac Šeška

Opasni su Slovenci iz kontre, Šeško je istrčao 50 metara, šutirao sa 16, ali se efektnom paradom istakao Rajković.

20.06.2024. 16:15

57. minut: Srbija mnogo bolja u nastavku

Mnogo bolja igra Srbije u drugom delu, organizovanija, kreativnija, šteta što nisu iskorišćene dve prilike.

20.06.2024. 16:09

50. minut: Opet Mitrović, ali nema gola

Ponovo preti Srbija, Mitrović je pokušao galvom, korner...

20.06.2024. 16:07

49. minut: Sreća uz Sloveniju i Bijola

Centrirao je Gaćinović sa leve strane, Bijol je krenuo da izbije loptu i umalo nije postigao autogol.

20.06.2024. 16:06

47. minut: Oblak brani zicer Mitroviću

Novi zicer Mitroviću stvorio je Tadić, ali i kao u finišu prvog dela Jan Oblak je ušao u šut napadaču Srbije.

20.06.2024. 16:03

Počelo je drugo poluvreme, izmena u timu Srbije

Počelo je drugo poluvreme, selektor Stojković je izvršio jednu izmenu, umesto Filipa Mladenovića na terenu je Mijat Gaćinović.

20.06.2024. 15:47

Kraj prvog poluvremena, nema golova

Kraj prvog poluvremena, nema golova. Slovencima je pripao prvi deo poluvremena, imali su dve prilike, zatim je Elšnik pogodio stativu. Srbija se probudila u psolednjih 15 minuta, dva pokućšaja Mitrovića i Vlahovića ishod je velike borbe.

20.06.2024. 15:44

42. minut: Velika šansa za Srbiju, Oblak brani

Velika šansa za Srbiju, loptu je Živković uputio na tereac, Mitrović se izborio za nju, šutirao, ali je Oblak odbranio. I da je bio gol radio bi VAR.

20.06.2024. 15:39

38. minut: Sreća uz "orlove", Elšnik pogodio stativu

Mnogo sreće za Srbiju, Elšnik je pogodio stativu, a Šeško je odbitak posleo iznad prečke.

20.06.2024. 15:32

31. minut: Dobra prilika za Mitrovića

Velika prilika za Srbiju, posle kornerea Pavlović je zakačio loptu, a Mitrović je zakasnio da je ubaci u mrežu.

20.06.2024. 15:28

27. minut: Prva prilika za Srbiju

Vlahović je šutirao glavom posle centrašuta Mladenovića, ali je Oblak odbranio.

20.06.2024. 15:22

21. minut: "Orlovi" se brane pod naletima rivala

Nismo želeli ovakvu sliku, Slovenija dominira, napada, Srbija je pinuđena da se brani. Nemaju "orlovi" odgovor na presing rivala.

20.06.2024. 15:14

15. minut: Slovenija nije kaznila greške "orlova"

Srbija je autoritativno otvborila meč, ali tri greške "orlova" u opasnoj zoni na 25-30 metara od gola, doneli su dve prilike Slovencima. Mlakarove pretnje uspeo je da osujeti golman Rajković. Za sada Srbija ne uspeva da napravi dobru ofanzivnu akciju zbog dobor postavljene odbrane rivala.

20.06.2024. 15:08

8. minut: Sjajna odbrana Rajkovića

Slovenci prave dosta problema Srbiji po centrali, Mlakar je stigao na 12 metara od gola, ali je Rajković sjajno odbranio njegov udarac.

20.06.2024. 15:04

3. minut: Raković siguran na startu

Izgubio je loptu Saša Lukić na 25 metara od gola, pokušao je Čerin sa 18 metara, ali je lopta išla pravo u Rajkovića.

20.06.2024. 15:00

Počela je utakmica u Minhenu

Počela je utakmica u Minhenu, Srbija igra sigurno najvažniju utakmicu za ostanak na EURO, Slovenci imaju nešto manji pritisak jer su osvojili bod protiv Danske. Atmosfera na stadionu je sjajna, vatrena, očekuje se jedna otvorena fudbalska bitka. Pobednik dobija mnogo, poraženi će biti u problemu pred poslednje kolo. Grmelo je "Bože pravde" u Minhenu...

20.06.2024. 14:44

Stadion ispunjen, navijači Srbije prave sjajnu atmosferu

Stadion "Fuzbal" Arena je skoro pun do poslednjeg mesta, preko 20.000 navijača Srbije pravu izvanrednu atmosferu. Imaće "orllovi" jak vetar u leđa.

20.06.2024. 14:28

Premijer Srbije Miloš Vučević za Arenu o jučerašnjem skandalu: Mi imamo svoju kulturu, nećemo da se spuštamo na njihov nivo

Premijer Srbije Miloš Vučević za TV Arena Sport pred početak utakmice preneo je svoja zapažanja, koliko je smeo i mogao, iz tabora "orlova", sa kojima je danas proveo 90 minuta, potvrdio da se susreo sa slovenačkim golegama, kao i predsednikom UEFA Aleksanderom Čeferinom, ali i govorio o pismu FS Srbije upućenu u UEFA zbog skandaloznog ponašanja navijača Hrvatske i Albanije.

"Ja mislim da to najbolje pokazuje ko je kakvog vaspitanja, oni su pokazali primitivizam i tu njihovu evropsku kulturu. Nas to ne treba da sputava, naš osnovni zadatak je da pobeđujemo. Ti koji su to skandirali su to i sprovodili tokom devedesetih i tokom Drugog svetskog rata. Uputio je FSS pismo kome je trebalo i tu bi za nas trebalo da bude kraj. Mi imamo kulturu, dugu tradiciju u sportu i nećemo da se spuštamo na taj nivo.  Samo napred i dostojanstveno, treba da gledamo našeg selektora i naše igrače. Utisak mi je da odišu optimizmom i verom u sebe i kvalitet", rekao je između ostalog Vučević.

Ceo intervju pogledajte OVDE.

20.06.2024. 14:08

"Orlovi" stigli na stadion

Fudbaleri Srbije su 90 minuta pre početka meča stigli na stadion "Fuzbal Arena" u Minhenu, domu fudbalera Bajerna. Stadio je počeo da se puni, biće prisutno oko 70.000 posetilaca.

20.06.2024. 14:01

Evropski mediji ozbiljno shvatili pretnju Srbije da će napustiti EURO

Fudbalski Savez Srbije i zvanično je uputio dopis UEFA da najstrože sankcioniše Hrvatsku i Albaniju zbog jučerašnjih incidenta kada su navijači oba tabora skandiorali na stadionu "Ubi Srbina" i zapretili da će napustiti turnir ukoliko ovaj skandal prođe nekažnjeno. Svetski mediji su vrlo ozbiljno shvatili dimenziju incidenta, pa "Marka" piše - Kriza na EURO, Srbija preti napušztanjem takmičenja".

Engleski "BBC" uz informaciju u naslovu "Srbija preti da napusti EURO zbog navijanja", prenosi i saopštenje FSS i izjavu generalnog sekretara Šurbatovića...

20.06.2024. 12:51

Navijači Srbije okupirali Minhen, igra se kolo, a neizbežna je i pesma "Mitro's on fire"

20.06.2024. 12:44

Aleksandar Mitrović o atmosferi u ekipi

"Igrači su svesni važnosti ovog turnira, i lepo je biti ovde. Po treningu vidim da je atmosfera fenomenalna, odgovorićemo izazovu. Dva puta smo igrali protiv Slovenije, pobedili smo 4:1, pa 2:2. Bili smo bolji u toj drugoj utakmici, dominirali, ali sad su drugačije okolnosti i sigurno da ćemo ući drugačije u utakmicu, a ja se nadam da ću nastaviti taj niz golova. Bilo bi lepo da dam gol i dobijemo utakmicu, ali i da ne dam gol, a da pobedimo bilo bi supe".

Kek uoči duela sa Srbijom

"Živimo u vremenu kad je teško bilo šta sakriti. Stalno smo "pod reflektorima", svaki detalj je dostupan i može da se sazna. Videlo smo Srbiju protiv Engleske i deluje da je zaslužila više. Biće sigurno dobra utakmica, a slaviće onaj ko bude hrabriji i uvereniji. Probaćemo to da uradimo na naš način, znamo u čemu smo dobri, isto kao što smo upoznati sa kvalitetima srpskog tima. Na kraju krajeva, pogledajte FIFA plasman, to govori samo za sebe. Slovenija nije, niti je bila favorit ove grupe".

20.06.2024. 12:38

Stojković pred Sloveniju

"Oni i da žele da srljaju ne mogu. Igraju u formaciji 4-4-2. Šeško i Špoar prave razliku. Moramo da budemo dovoljno pametni i da ne dozvolimo da se jurimo sa njima. Slovenija je organizovana ekipa. Sistem kao sitem nije iznenađenjeTreba da budemo pametni i osujetimo te stvari da dozvolimo da se jurimo s njima u prostoru. Sistem nije iznenađenje, ali samo to da se obrati pažnja, kad smo razgovarali o tome, imaćemo i video analizu, da igrači dobiju punu informaciju što se tiče protivnika".