Problem za Stojkovića: Filip Kostić završio EURO?

Autor: Kosta Simetić

17.06.2024 14:55
Reprezentativac Srbije, Filip Kostić Tanjug/AP Photo/Andreea Alexandru
Reprezentativac Srbije, Filip Kostić

Reprezentativac Srbije, Filip Kostić, mogao bi da završi svoje učešće na Evropskom prvenstvu posle samo 43 minuta igre.

"Orlovi" su poraženi u prvom kolu grupe C od Engleske 1:0, ali osim poraza, pojavio se i prvi zdravstveni problem za Dragana Stojkovića.

Naime, Kostić je u 43. minutu morao da bude zamenjen usled povrede kolena. Još uvek se čekaju rezultati magnetne rezonance, ali sva je prilika da levo krilo više nećemo gledati na kontinentalnoj smotri.

I ako se ispsotavi da povreda nije teže prirode, nema sumnje da je pred Kostićem mirovanje, a Srbiju već u četvrtak od 15.00 očekuje susret sa Slovenijom.

Kostića je protiv Engleske zamenio Filip Mladenović, koji je odigrao dobru utakmicu i čini se da će biti prvi Stojkovićev adut na levom boku.

Tu poziciju bi mogli da pokriju i Mijat Gaćinović ili Veljko Birmančevič, ali bi Mladenović trebalo da ima prednost zbog svojih defanzivnih vrlina.