Olga nastavlja da "melje" protivnice u Kini: Još jedan stepenik do finala!

Izvor: Tanjug

25.10.2024 13:45
Srpska teniserka Olga Danilović Tanjug/AP Photo/Christophe Ena
Srpska teniserka Olga Danilović

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u polufinale WTA turnira u kineskom gradu Gvangdžouu pošto je savladala Tajlanđanku Manančaju Savangkevu rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) za sat i 44 minuta.

Srpkinja je loše otvorila prvi set, Tajlanđanka je vodila 2:0 i 4:2. Danilović je izjednačila na 4:4, pa na svoj servis spasila čak četiri brejk lopte, a onda u sledećem gemu brejkom osvojila prvi set.

U drugom setu je takođe Tajlanđanka prva napravila brejk, ali je Srpkinja zatim napravila dva brejka i stigla do pobede.

U polufinalu Danilović očekuje okršaj sa Katerinom Siniakovom koja je prva nositeljka turnira.

Čehinja, 48. na WTA listi, je ranije danas u četvrtfinalu pobedila Amerikanku Bernardu Peru rezultatom 2:0 (6:4, 7:5).

WTA turnir u Gvangždouu se igra za nagradni fond od 267.082 dolara.