WTA

Prošle godine izgubila finale, a ove podigla trofej: Arina Sabalenka osvojila US Open

Izvor: Tanjug

08.09.2024 08:00
Arina Sabalenka podigla trofej u Njujorku AP Photo/Frank Franklin II
Arina Sabalenka podigla trofej u Njujorku

Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je pehar na US openu, pošto je večeras u finalu savladala Amerikanku Džesiku Pegulu rezultatom 7:5, 7:5. Meč je trajao 114 minuta, a Beloruskinja je uspela da uzme trofej samo godinu dana nakon poraza u finalu od Koko Gof.

Sabalenki je posle dva Australijan opena (2023 i 2024) ovo treći gren slem pehar u karijeri.

U prvom setu Pegula je prva stigla do brejka i povela 2:1. Nanizala je Sabalenka zatim četiri gema i povela 5:2. Na svoj servis kod vođstva 5:3 Beloruskinja nije stigla do set lopte, pa je Pegula napravila brejk i zatim izjednačila na 5:5. Kod vođstva 6:5 Sabalenka ne koristi četiri set lopte, ali petu pretvara u vođstvo 1:0.

Već na startu drugog seta Sabalenka pravi brejk i stiže do 3:0. Amerikanka se međutim nije predala, vezala je pet gemova, stigla do do 5:3 i stala. Beloruskinja je uzvratila sa četiri gema u nizu i osvojila titulu.

Pobednici je pripao ček na 3,6 miliona dolara, poraženoj upola manje.