WTA

Olga Danilović se revanširana Bondarovoj za plasman u polufinale WTA turnira u Jašiju

24.07.2024 16:48
Olga Danilović igra odlično u Jašiju MN Press
Olga Danilović igra odlično u Jašiju

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u polufinale WTA turnira u Jašiju, pošto je danas u četvrtfinalu pobedila Mađaricu Anu Bondar rezultatom 2:0 (7:5, 6:2). Meč je trajao jedan sat i 49 minuta, a srpska teniserka u pounoj meri se ravnširala Mađarici za poraz u Budimpešti od pre osam dana.

Danilovićeva je u prvom setu povela 4:2, Bondar je uspela odmah da vrati brejk. Međutim, Olga je danas igrala sa mnogo konstantnosti, napravila brejk u 12. gemu i osvojila prvi set.

Srpska teniserka je u drugom setu napravila tri brejka, jedan servis prepustila rivalki, pa je sigurno došla do trijumfa iskoristivši prvu meč loptu.

Danilovićeva će u polufinalu igrati protiv ruske teniserke Mire Andrejeve, 32. igračice sveta koja je zablistala na Rolan Garosu i izgubila u polufinalu od Paulinijeve. Mlada 17-godišnja teniserka je u četvrtfinalu pobedila Hrvaticu Leu Bošković 2:0 (6:2, 6:0).