Novi klasik svetskog tenisa: Alkaraz pobedio Sinera i osvojio titulu u Pekingu

02.10.2024 14:47
Karlos Alkaraz Profimedia
Karlos Alkaraz

Španski teniser Karlos Alkaraz osvojio je ATP turnir u Pekingu, pošto je danas u finalu pobedio Italijana Janika Sinera rezultatom 6:7 (6:8), 6:4, 7:6 (7:3).

Meč je trajao tri sata i 23 minuta. Siner je prvi teniser sveta, dok je Alkaraz treći na ATP listi. Ovo je bio 10. međusobni susret dva tenisera i šesta pobeda Španca.

Alkaraz je oduzeo servis Sineru u četvrtom gemu prvog seta. Italijanski teniser je vratio brejk u devetom gemu. Siner je do prvog seta došao pošto je u taj-brejku bio bolji rezultatom 8:6.

Španski teniser je u drugom setu devetog gema napravio brejk i tako izjednačio na 1:1.

U trećem setu su oba tenisera napravila po jedan brejk, Alkaraz u trećem gemu, a Siner u osmom. Alkaraz je bio bolji u taj-brejku trećeg seta i došao do 16. titule u karijeri.

ATP turnir u Pekingu se igrao za nagradni fond od 3.720.165 dolara.