Džek Drejper furiozno do polufinala US Opena: Britanac grabi ka tituli

04.09.2024 23:21
Džek Drejper, britanski teniser, u Top 4 US Opena Guliver/AP Photo/Pamela Smith
Džek Drejper, britanski teniser, u Top 4 US Opena

Britanski teniser Džek Drejper plasirao se u polufinale US Opena, pošto je večeras pobedio Australijanca Aleksa de Minora rezultatom 3:0, po setovima. 6:3, 7:5, 6:2. Nastavivši da dominira na Grend slemu u Njujorku, gde se bez ijednog izgubljenog seta od početka turnira dokopao najboljeg učinka u karijeri na takmičenjima iz ATP serije 2.000.

Meč je trajao dva sata i osam minuta, a 25. reket sveta imao je samo u drugom setu nešto većih problema s daleko bolje rangiranim protivnikom na ATP listi (10). I ovog puta je gomilao brejkove, igrajući kao u transu, pa ne bi bilo čudo da uzme i titulu, posle ispadanja branioca titule Novaka Đokovića, trećeg reketa sveta Karslosa Alkaraza, Cicipasa...

Britanski teniser će u polufinalu US Opena igrati protiv boljeg iz duela između Italijana Janika Sinera i Rusa Danila Medvedeva. S oreolom prvog tenisera iz njegove države u Top 4 Otvorenog prvenstva Sjedinenih Američkih Država posle takvog plasmana čuvenog Endija Mareja pre 12 godina.