Radnički imao pobedu u rukama, pa izgubio od Jadrana na peterce u LEN Ligi šampiona

08.10.2024 21:24
Dušan Vasić je za kratko vreme prošao put od junaka do tragičara MN Press
Dušan Vasić je za kratko vreme prošao put od junaka do tragičara

Vaterpolisti Jadrana iz Splita i Radničkog iz Kragujevca, u uzbudljivom meču sa veleobrtima odigrali su 10:10 (2:0, 2:3, 3:2, 3:5) u prvom kolu Grupe A LEN Lige šampiona, a posle izvođenja peteraca slavio je domaćin 15:13. Neverovatan je bio meč, Kragujevčani u prvih 14 minuta nisu postigli gol, uspeli su da sustignu domaćina, jurili "minus dva" u poslednjoj četvrtini i golom Dušana Vasića na 11,4 sekunde stigli nadomak trijumfa (10:9). Ipak, sjajni Fatović je na 3,2 sekunde doneo remi domaćinu. Vasić je umalo bio junak srpskog kluba, a promašenim petercem je postao tragičar.

Serija peteraca se ovako odvijala: Marinić-Kragić 11:10, S. Rašović 11:11, Fatović 12:11, Vićković 12:12, Tomasovič 13:12, Vasić 13:12 - odbranio Čelar, Zović 14:12, Janković 14:13, Berehalk 15:13.

Vaterpolisti Radničkog nisu imali ni koncentracije, ni spretnosti (promašivali peterce - Rašović), a ni sportske sreće (Nikola Jakšić) u Splitu kada je reč o ofanzivi, pa sve dobro što su radili u defanzivi nije moglo protiv jakog sastava Jadrana iz Splita da proizvede ništa drugo sem minusa na poluvremenu (3:4).

Ali, ako se pogleda da su Kragujevčani prvi gol postigli posle 14 minuta igre (Pjetlović) i to 15. šut, pogoci Vićkovića i Jakšića tri sekunde pre isteka prvog poluvremena bili su negde nagrada za svu muku i povratak u meč iako je u prvih 14 minuta izgledalo da će Splićani lakše nego što su očekivali doći do trijumfa.

Kada su već probili led, činilo se da su Kragujevčani pronašli igru za domaćina. Tako je i bilo, pa je Vićković iz peterca izjednačio na 5:5 sredinom treće četvrtine. Vaterpolista domaćina Zvonimir Butić je napravio faul za isključenje, ali umesto da to bude inekcija adrenalina za igrače Radničkog bio je za domaćina.

Ponovo su napravili dva gola prednosti pre sjajnog centra Lorena Fatovića. Došli su gosti na pet minuta pre kraja do 7:9 preko Vićkovića, na 8:9 preko Filipa Jankovića na 2:33 minuta pre kraja, izjednačili su na 9:9 preko Dušana Vasića na dva minuta pre kraja!

Imao je Jadran dva igrača više, ali Filipović je fenomenalno branio, pa je Radnički na 42 sekunde (30 za napad) pre kraja imao loptu i mogućnost da napravi totalni preokret. Imali su i igrača više, da bi Vasić na 11,4 sekundi pre kraja postigao gol za 10:9. Nažalost, Loren Fatović je na 3,2 sekunde pre kraja pogodio za 10:10, pa se pobednik odlučivao izvođenjem peteraca.

Lazar Vićković je bio najefikasniji u Radničkom sa tri gola, dva je postigao Vasić, po jedan Janković, Duško Pjetlović, Drašović, Jakšić i Murišić. Golman Radoslav Filipović je imao 11 odbrana. Kod Jadrana Loren Fatović je postigao pet golova, a golman Marko Bijač je imao 12 odbrana.