Vesti iz ostalih sportova

Futsaleri Srbije trijumfovali na turniru u Slovačkoj: Sjajna provera pred nastavak kvalifikacija za EP

20.09.2024 08:01
Futsaleri Srbije nakon osvajanja turnira u Slovačkoj FSS
Futsaleri Srbije nakon osvajanja turnira u Slovačkoj

Futsal reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Finske 2:1 i tako trijumfovala na tunirur "Futsal Base" koji je odigran u slovačkom Šamorinu.

Golove za Srbiju postigli su Strahinja Petrov u 15. i Jovan Lazarević i 31. minutu, dok je jedini strelac za Finsku bio je Sergej Korsunov u 11. minutu.

Izabranci selektora Dejana Majesa pokazali su zavidan kvalitet i dobru formu protiv selekcije Finske, a upskos vođstva rivala Srbija je imala kontrolu igre i do poluvremena uspela da izjednači, a zatim golom Lazarevića u nastavku da potpuno preokrene rezultat

Ovo je bio drugi prijateljski meč futsalera Srbije u Šamorinu, budući da su pre dva dana pobedila selekciju Slovačke 3:0 i sasvim zasluženo osvojili pobednički pehar.

Futsal reprezentaciji Srbije su dueli protiv Slovačke i Finske poslužili kao priprema za decembarske mečeve sa Češkom i Austrijom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.