Vesti iz ostalih sportova

Strahinja Jovančević pre vremena završio finale EP: Srpski skakač udalj odustao zbog povrede

08.06.2024 21:14
Strahinja Jovančević, srpski atletičar, nije do kraja skakao u finalu EP Guliver
Strahinja Jovančević, srpski atletičar, nije do kraja skakao u finalu EP

Skakač udalj Strahinja Jovančević imao je visoke ambicije u finalu atletskog Evropskog prvenstva, ali ga je završio pre vremena, jer je bio primoran da se povuče posle samo jednog izvedenog skoka.

Iskusni atletičar skočio je tom prilikom 7,62 metara, a odluku o povlačenju sa zaletišta stadiona u Rimu doneo je posle dugog razgovora sa trenerom Goranom Obradovićem, da bi Srpski atletski savez saopštio da je razlog povreda.

Po svoj prilici zadnje lože, koja je verovatno mogla samo da se pogorša da je ostao u igri za medalje i plasman na Olimpijske igre, tj. da nije poslušao savet čoveka čiji rad stoji iza svih uspeha u grandioznoj karijeri skakačice udalj Ivane Španović.

Osvajač bronzane medalje na dvoranskom kontinentalnom šampionatu 2019. godine u kvalifikacijama je leteo do 7,95 metara i kao 12. je ušao u finalnu borbu za mesta na pobedničkom postolju.

Na kraju je zauzeo 10. poziciju, dok su odličja podelili zlatni Mitijadis Tentoglu, drugoplasirani Matija Furlani i bronzani Simon Ehamer.