NBANoLimits

Ostali bez plej-ofa, pa se izvinjavali navijačima: 76-ersi analizirali (košmarnu) sezonu

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

14.04.2025 18:15
Nik Nurs AP Photo/Matthew Hinton
Nik Nurs

Deril Mori, predsednik košarkaških operacija Filadelfije, rekao je da će on i trener ekipe Nik Nurs, ostati na svojim funkcijama i naredne godine uprkos jednoj od najgorih sezona 76-ersa poslednje decenije.

Slavna franšiza imala je mnogo poteškoća sa povredama ove sezone. Džoel Embid i Pol Džordž ozbiljno su se poigravali sa živcima navijača. Mnogo toga nije "štimalo" na parketu, a učinak na kraju regularne sezone (24-58) i 13. mesto Istoka savršeno ilustruju tu činjenicu. 

Ipak, iako Filadelfija prvi put od 2017. godine nije obezbedila mesto u plej-ofu, svoje funkcije u klubu zadržaće Mori i Nurs, što je i potvrdio predsednik KO u analizi ove košmarne sezone pred medijima. 

"Očigledno, jedna teška sezona... Težak rasplet, očekivali smo više. Žao nam je navijača koji su dali i srce i dušu podržavajući ovaj tim i želimo da im kažemo da znamo da smo ih razočarali", rekao je Mori i nastavio:

"Vlasnička struktura dala nam je resurse da napravimo ozbiljan korak na tržištu kako bi sastavili (potencijalno) šampionski roster oko Džoela i Maksija. Međutim, nekad, takav agresivan pristup, se i ne isplati. Svakako nam je drago smo smo se upustili u ovaj projekat u kojem polažemo velike nade."
 

I ove sezone bilo je dosta trzavica sa kadrovskim problemima. Konkretno, sa Džoelom Embidom.

"Teška je bila situacija oko Džoela, za naš medicinski tim, za ljude poput doktora Glašova i drugih koji su se trudili da ga osposobe kao bi pomogao timu u našim šampionskim ambicijama. Zato smo, između ostalog, i imali različitih izveštaja koja su se ticala njegovog lečenja. Bilo je tu mnogo informacija, a sve smo radili u cilju njegovog poboljšanja i verujemo da smo napravili dobre izbore", rekao je Mori dodavši da će on i Nurs ostati na svojim pozicijama i naredne sezone.
 

 

Standings provided by Sofascore