Komšije dominirale Senom u trci na 10km: Rašovski i Betlehem nose zlato i bronzu u Mađarsku

09.08.2024 14:52
Mađarskl plivači na Olimpijskim igrama u Parizu Guliver/AP Photo/Dar Yasin
Mađarskl plivači na Olimpijskim igrama u Parizu

Zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu osvojio je danas mađarski plivač Krištof Rašovski, koji je trku na 10 kilometara na otvorenim vodama u Seni, završio za sat vremena, 50 minuta i 52.7 sekunde.

Dramatična trka na reci u glavnom gradu Francuske, koja je protekle dve nedelje bila predmet raznih rasprava zbog zagađenosti, završena je praktično u foto-finišu, bez obzira što je trajala toliko dugo. A, okončana je sa dve sekunde razlike između prvog i drugog takmičara.

Mađar je u samom finišu trke "udario po sprintu" i pobedio Olivera Klementa iz Nemačke, koji je, na kraju, morao da se zadovolji srebrom, pošto je maratonsku trku završio rezultatom 1:50,54,8.

Bronzanu medalju osvojio je mađarski plivač David Betlehem sa 1:51,09. On je pre trke izrazio strogo protivljenje jer se takmičenja održavaju u Seni, čiji kvalitet vode ne zadovoljava zdravstvene standarde.

Rošovski sada ima dve olimpijske medalje u toj disciplini, pošto je pre tri godine u Tokiju osvojio srebro.