Šteta što Srbija nije pobedila: Aco Petrović prokomentarisao epski meč u Parizu

09.08.2024 13:35
Hrvatski trener Aleksandar Petrović MN Press
Hrvatski trener Aleksandar Petrović

Hrvatski trener Aleksandar Petrović, inače i selektor reprezentacije Brazila, osvrnuo se na poraz Srbije od Amerike u polufinalu Olimpijskih igara i izrazio žaljenje zbog propuštene prilike "orlova".

Izabranici Svetislava Pešića u jednom epskom meču izgubili su od Amerike (91:95) nakon što su ceo susret u Parizu proveli u vođstvu. Imala je Srbija i dvocifrenu prednost na ulasku u poslednju četvrtinu, ali su zbog nešto skromnije igre u poslednjih 10 minuta, uz pojedine diskutabilne odluke sudije, ostali bez senzacije i prilike da se bore za zlatnu medalju.

"Košarkaški je velika šteta što utakmica nije završila drugačije, jer odigrati onakvih 35,36 fantastičnih minuta, a ne dobiti utakmicu je frustrirajuće“, napisao je selektor Brazila.

Srbija će se u Parizu u subotu boriti sa Nemačkom za bronzu (11.30, RTS), dok će Amerika braniti zlato protiv Francuza (21.30).