Sve vesti sa LOI

Dancima skandinavski derbi na OI: Mikel Hansen ostaje u borbi za medalje, treći put uzastopno

07.08.2024 19:12
Mikel Hansen je postigap šest golova protiv Švedske Tanjug/AP Photo/Brian Inganga
Mikel Hansen je postigap šest golova protiv Švedske

Rukometaši Danske pobedili su Švedsku 32:31 (16:16) i plasirali u polufinale olimpijskog turnira u Parizu. Skandinavski spektakl pripao je "vikinzima" pa Mikel Hansen ima šansu da se bori za novu medalju pre odlaska u penziju.

Sve je praštalo i u skandinavskom rukometnom klasiku između Danske i Švedske, ekipe su se smenjivale u vođstvu, imali su svako svoj period, Danci su tokom prvog poluvremena vodili 13:9.

Međutim, Švbeđani su se uvek vraćali, imali su i vođstvo (26:25), ali su Hansen, Gicel, Pitlik u poslednja četiri minuta ušli sa dva gola prednosti. Danci su igrali u napadu bez golmana, strpljivo su održavali prednost iako je Feliks Klar sa sedam golova iz devet šuteva jurio tu prednost.

U poslednji minut su Danci ušli sa 32:31, Sandel je zaradio dva minuta zbog faula nad Gicelom, a Mikel Hansen je iz sedmerca pogodio samo prečku. Imali su Šveđani 40 sekundi za gol i produžetak. Bergdal iskosa nije uspeo da matira Nilsena na devet sekundi pre kraja i Danci su prošli u polufinale, treći put zaredom.

Simon Pitlik je postigao devet golova, Mikel Hansen šest, Jorgensen i Emil Jakobsen po pet za Dansku, a Feliks Klar je sa sedam golova bio najefikasniji kod Šveđana.