Sve vesti sa LOI

Fudbaleri Francuske na korak od olimpijske krune: Egipat dugo vodio, pa pao u produžecima

05.08.2024 23:46
Fudbaleri Francuske, protiv Egipta, na putu ka olimpijskom finalu Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani
Fudbaleri Francuske, protiv Egipta, na putu ka olimpijskom finalu

Fudbalska reprezentacija Francuske drugi je finalista Olimpijskih igara u Parizu, pošto je uz dosta truda i sreće, tek posle produžetaka, izašla na kraj sa U23 selekcijom Egipta - 3:1 (1:1, 0:0).

Sve do 83. minuta "faraoni" su imali u džepu duel sa Španijom, ali su primili gol taman kada su verovatno već razmišljali o otvaranju slavljeničkog šampanjca, jer nije mala stvar tako daleko dogurati.

Ali, avaj... Žan Filip Mateta poništio je sav trud afričkog tima, krunisan golom Mahmuda Sabera u ranoj fazi drugog dela utakmice (62). Pobednika je ipak prelomio crveni karton (92).

"Trikolorima" je sve bilo lakše posle druge javne opomene Omara Fajeda, a brojčana nadmoćnost na terenu materijalizovana je u dva navrata u produžecima.

Ponovo je Mateta bio strelac, a nade rivala definitivno je srušio Olise u 108. minutu. I odveo domaćina OI 2024 u duel sa Španijom, koja je takođe preokretom izbacila Maroko. I želi uparivanje zlata sa seniorskom titulom prvaka Evrope.