Sve vesti sa LOI

Noa Lajls za pet hiljaditih delova sekunde brži od ostalih: Zlato u rukama Amerikanca

04.08.2024 22:46
Noa Lajls osvojio je zlatnu medalju u trci na 100m Tanjug/AP Photo/Ashley Landis
Noa Lajls osvojio je zlatnu medalju u trci na 100m

Američki sprinter Noa Lajls osvojio je zlatnu medalju u trci na 100 metara na Olimpijskim igrama u Parizu.

Još pre finala bilo je jasno da će konkurencija za postolje biti velika. Svi takmičari su trčali u kvalifikacijama ispod 10 sekundi i to je bilo po prvi put u istoriji Olimpijskih igara da takav rezultat nije garantovao mesto u finalu.

Lajls je sa vremenom 9.79.784 završio ispred Tompsona (9.79.789). Oni su takođe bili najbrži u kvalifikacijama, a sada su samo zamenili pozicije.

Broznana medalja je pripala Lajlsovom sunarodniku Fredu Kerliju koji je bio neznatno sporiji sa 9.81 sekunde.

Inače, ovo je bila prva trka u istoriji u kojoj su svih osam sprintera u finalu trčali ispod 10 sekundi.