Sve vesti sa LOI

Srbija stala posle prvog seta: Triler završnica za četvrtfinale sa treće pozicije

04.08.2024 19:13
Odbojkašice Srbije poražene su od Kine u poslednjem meču u grupi na OI Tanjug/AP Photo
Odbojkašice Srbije poražene su od Kine u poslednjem meču u grupi na OI

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Kine u poslednjem meču grupe na OI sa 3:1 (21:25, 25:20, 25:22, 29:27). Iako se naš tim nadao da bi sa prve pozicije mogao da nastavi takmičenje, "orlice" će u četvrtfinale proći tek sa trećeg mesta.

Najefikasnija u našem timu ubedljivo je bila Tijana Bopković sa 39 poena, dok ju je u protivničkoj reprezentaciji ispratila Jingli Li sa 28.

Potpuno smo drugačiji meč gledali u prvom, u odnosu na druga dva seta. Veoma su ubedljive tada bile naše odbojkašice, i stigle su do prednosti sredinom seta od 18:15. Iako su Kineskinje nadoknadile ovaj zaostatak, sjajna igra Tijane Bošković i njenih 12 poena doneli su vođstvo.

Međutim, to je praktično bilo sve od naših odbojkašica. Drugi set je većim delom proticao u egalu, do zaostatka do serije Kineskinja pri rezultatu 13:13, od tri poena zaredom. Naše su pokušale da se vrate u završnici, ali su preko sjajne Li, i njenih dva vezana poena, rivalke došle do izjednačenja.

Treći set je praktično bio preslikana predstava drugog. Malo šta je funkcionisalo u Gvidetijevom timu. Imali smo probleme sa blokom, a ujedno smo lošim servisom otvarali dosta prostora Kini za kontranapade, tako da smo u četvrti, ispostaviće se poslednji, set ušli u veoma lošem ritmu. Ističe se da je naša najbolja odbojkašica u ovom delu igre postigla tek sedam poena.

Nastavak, nažalost, nije doneo ništa novo.

Srbija je loše ušla u poslednji set i rano dozvolila Kini da napravi zalihu od tri poena. Mučile su nas iste bolje kao i čitavog meča, a na napade Li jednostavno nismo imali odgovor.

Prelomni trenutak je bio pri rezultatu 10:9, kada je azijska reprezentacija vezala čak pet poena i stekla ogromnu zalihu koju je ponela u završnicu.

Međutim, nisu se predavale naše. Tijana Bošković je uspela da uz nekoliko dobrih dizanja uzvrati protivnicama i uvede meč u triler. Čak pet meč lopti su imale Kineskinje, a Srbija je tri spasila preko naše Herceogovčanke. U jednom trenutku je poraz sprečilo i genijalno kuvanje Maje Ognjenović, ali nažalost, više snage nije bilo, tako da će naše reprezentativke morati da traže sreću sa treće pozicije u grupi.

U nastavku ćemo igrati sa reprezentacijom Turske ili Italije, u zavisnosti od ishoda zavšnih utakmica. Tok meča možete pogledati ispod.

Olimpijski turnir za odbojkašice

3. kolo

Grupa A

Francuska – Amerika 0:3 (27:29, 27:29, 20:25)

Srbija – Kina 1:3 (25:21, 20:25, 22:25, 27:29)

Grupa B

Brazil – Poljska (21.00)

GRUPA C

Italija – Turska 3:0 (25:14, 25:16, 25:21)

Kina - Srbija
3:1
(21:25, 25:20, 25:22, 29:27)
Četvrti set

29:27 - Tek petu meč loptu su iskoristile Kineskinje!

27:27 - BLOK KADA JE NAJBITNIJE!

27:26 - Četvrta meč lopta!

26:26 - Ponovo meč lopta, i ponovo Tijana Bošković! Nezaustavljiva je kada je najvažnije.

25:25 - Tijana ne dopušta da se ovako završi. Dobile su naše novu šansu, da li će je iskoristiti?

25:24 - Nova meč lopta!

24:24 - NEVEROVATNO! Delovalo jeda je Ognjenović poslala loptu u autr, ali je blok kačio loptu. Kineskinje su se već radovale!

24:23 - Meč lopta za Kineskinje!

23:23 - SJAJNO TIJANA NAPADA!

22:21 - Potpuni egal na kraju. Ulazimo u triler završnicu četvrtog seta.

21:20 - Sjajno kuvanje Bojane Drče. Potpuno je inenadila Kineskinje.

20:19 - TIJANA BOŠKOVIĆ! Samo poen razlike.

20:18 - Tri vezana poena i tri dobra napada. Sada fali dobar servis!

20:15 - Sada i veoma slab servis Tijane Bošković. Par metara je sigurno u autu bila. Potpuno su pale naše odbojkašice.

16:12 - Neverovatno kako se brane Kineskinje, i još bolje ulaze u kontranapade!

15:10 - Nova osetnija prednost za naše rivalke. Sve smo bliži porazu "orlica".

10:8 - Uspeli smo malo da poremetimo Kineskinje servisom, tako da im se nije omogućavalo toliko otvorenih poena. Sada je važno odigrati dobru odbranu!

6:6 - Sjajan napad Maje Janković na mreži!

5:3 - Jednostavno ne funkcioniše blok naših odbojkašica, i ponovo se nalazimo u zaostaku.

Treći set

25:22 - Loše odigranih tri poena u završnici. Ne izgledaju naše odbojkašice dobro kao u prvom setu, zbog čega su Kineskinje došle do vođstva!

22:21 - Nije nas poremetila pauza, četvrti vezani poen za "orlice"! Mogu li do povratka?

22:19 - Hvataju se devojke za poslednju slamku u ovom setu. Vezale su dva poena, ali selektor rivalki odmah traži tajm-aut.

20:17 - Taman što su naše stigle do izjednačenja, i taman kada je delovalo da su konačno uspele da postave blok, Kineskinje prave seriju 3:0. Šteta, prilično nezgodan trenutak za relativno veliki zaostatak.

17:16 - Uspele su Kineskinje da preokrenu. Niz dosta loših napada prekida neverovatna Tijana!

13:14 - Trenutno se lomi set. Loš servis naše najbolje igračice, a potom i dobro kuvanje Li vraća izjednačenje.

9:10 - Sjajno kucanje Bošković iz kontre za novo vođstvo Srbije!

5:7 - Održavaju "orlice" rano stečenu prednost. Tijana za sada ima 20 poena kraj svog  imena. Malo je stala krajem drugog seta, što je omogućilo protivnicama da se konsoliduju.

3:4 - Neverovatno, izgubljen poen na pogrešno dizanje našeg tima. Gvideti i Ognjenovićeva protestuju, ali iz toga je samo proistekla opomena za našeg selektora.

Drugi set

25:20 - Iskoristile su Kineskinje prvu set loptu i donele izjednačenje. Našima sada ne smeju da se dese greške, ukoliko žele da osiguraju prvo mesto bez brojanja poen razlike.

23:19 - Velika prednost za Kineskinje u finišu seta. Uspele su još jednom da prekinu seriju naših, i naprave svoju.

19:17 - Loš prijem našeg tima stavio nas je u zaostatak u ključnom delu seta. Ulazi Milenkovićeva kako bi stabilizovala taj segment igre. Što se napada tiče, Maja Ognjanović i Tijana Bošković nas vraćaju u život.

17: 14 - Kineskinje su u dobroj seriji sada, vezale su pet poena.

15:13 - Meč je u potpunom egalu.

10:11  - Evo izjednačenja, Boškovićeva pogađa, a potom i Uzelac donosi prednost.

9:8 - Sjajan napad Tijane za 16 poen na meču, a potom Maja Aleksić silovito smečuje za razliku od samo jednog poena.

8:5 - Ne, ne, ne... Konsolidovale su blok Kineskinje, tako da su naše tri puta zaredom naišle na zid.

5:4 - Odlično spasavanje Bjanke Buše, a potom Tijana Bošković smanjuje vođstvo rivalki.

3:0 - Loše su otpočele naše odbojkašice drugi set. Uzelac je promašila otvoren napad i tako smestila Kineskinje u rano vođstvo.

Prvi set

8:9 - Naše odbojkašice su uspele dobrim servisom da naprave razliku od tri poena pri rezultatu 6:6, ali su se  Kineskinje kroz nekoliko dobrih akcija vratile u egal.

14:16 - Iako su "orlice" nastavile da pogađaju servise, rivalke su sjajno postavljenim blokovima uspele da naprave ujednačen meč.
Najveću razliku do sredine prvog seta su napravaila dva smeča Tijane Bošković iz zadnje linije, čime naš tim u završnici stiče novu zalihu.

20:21 - I ponovo Tijana održava naš tim u vođstvu, sjajnom igrom u napadu. Već sada ima deset poena...

21:25 - Loš servis kineskinja pri rezultatu 21:22, odnosno odličan servis Maje Aleksić, doneli su nam set poen, a njega koristi Bojana Milenković!