Sve vesti sa LOI

Ognjen Ilić sa plasmanom u drumskoj trci: Evenpul objedinio dva olimpijska zlata

03.08.2024 19:43
Remko Evenpul - dvostruki olimpijski šampion Profimedia
Remko Evenpul - dvostruki olimpijski šampion

Srpski biciklista, jedan od dvoje predstavnika Srbije u biciklizmu na Olimpijskim igrama u Parizu, Ognjen Ilić završio je drumsku trku na 64. mestu.

Deonicu dugu 273 kilometara biciklista Borca iz Čačka završio je posle šest sati 39 minuta i 27 sekundi, što je za 19,53 minuta sporije od novog olimpijskog šampiona – Belginaca Remka Evenpula. Sjajni olimpijac je u PArizu osvojio zlatnu medalju i u trci na hronometar.

Uspeh je u samoj činjenici da je uspeo da trku izveze od početka do kraja, što nije uspelo 13. takmičara od ukupno 90.

Sjajan nastup zabeležili su i Francuzi, koji su na svojoj stazi osvojili drugo i treće mesto. Valentin Madua je bio srebrni, a Kristof Laport bronzani. Obojica su bili u grupi koja je poterom pokušavala da stigne belgijskog takmičara, ali je zaostatak na kraju, ipak, bio preko minute.

U nedelju će na drumskoj trci nastupiti i najbolja srpska biciklistkinja Jelena Erić.