Nemci su sila u košarci: Razbili Francuze i Srbiji olakšali posao

02.08.2024 22:56
Denis Šruder protiv Francuza Profimedia
Denis Šruder protiv Francuza

Sve je jasno.

Ukoliko Srbija u subotu (od 21 sat) pobedi Južni Sudan bilo kojim rezultatom, biće najbolja drugoplasirana ekipa na olimpijskom košarkaškom turniru i imaće povlašćen žreb za četvrtfinale. Preciznije, neće moći da se sastane u borbi za polufinale sa Kanadom i aktuelnim svetskim prvakom Nemačkom.

Nemačka je odigrala još jednu izvanrednu utakmicu pobedivši domaćina Francusku sa 85:71 (24:18, 24:9, 21:19, 16:25). Prvaci sveta su tako upisali sve tri pobede, a poslednji meč koji su na Olimpijskim igrama odigrali u Lilu rešili su pre svega izvanrednom igrom u prve tri četvrtine, odnosno u prvom poluvremenu. Francuzi su poslednju deonicu dobili sa "+9" ali im to nije pomoglo da izbegnu dvocifren poraz i ukupnu koš razliku svedu samo na "+2".

Denis Šruder i Franc Vagner odigrali su sjajan meč. Obojica su postigli po 26 poena, s tim da je tamnoputu plejmejker Nemačke imao i devet asistencija.

Viktor Vambanjama je bio najbolji u poraženoj ekipi sa 14 poena i 12 skokova.