Najteži poraz rukometaša Hrvatske na Olimpijskim igrama

02.08.2024 17:38
Rukometaši Hrvatske nisu imali rešenje za Šveđane Tanjug/AP Photo/Brian Inganga
Rukometaši Hrvatske nisu imali rešenje za Šveđane

Rukometaši Hrvatske doživeli su težak poraz od selekcije Švedske sa 38:27 u četvrtom kolu grupe A Olimpijskog turnira.
Tako će  plasman u četvrtfinale morati da potraže u poslednjem meču protiv Španije.

Dobro su startovali Hrvati i u nekoliko navrata su na svom kontu su imali plus od četiri gola. Onda je usledio veliki pad u igri što je omogućilo Šveđanima da nametnu svoj ritam. Ređali su se problemi za Hrvate, kako u odbrani tako i napadu, pa je reprezentacija sa severa Evrope brzo došla do 18:15.

Imali su Šveđani na svojoj strani i raspoloženog golmana Andreasa Paličku koji je branio čak i nemoguće, dok to nije bio slučaj na drugoj strani.

U drugom poluvremenu Hrvatska je tek na isteku šestog minuta došla do gola. Post je prekinuo Duvnjak za 23:16. Bilo je već tada jasno da Hrvatska neće uspeti da stigne prednost rivala koja je iz minuta u minut samo rasla.

Ovo je definitivno najteži poraz Hrvatske na Olimpijskim igrama, a prolaz u četvrtfinale pokušaće da izbore protiv Španije, u poslednjem kolu grupne faze.