Poraz vaterpolista Crne Gore od Italije

01.08.2024 18:32
Vaterpolisti Crne Gore i Italije Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Vaterpolisti Crne Gore i Italije

Još jedan poraz doživeli su vaterpolisti Crne Gore na Olimpijskim igrama u Parizu. Izabranici Vladimira Gojkovića poraženi su od Italije, koji su posle nerešenog ishoda posle regularnog dela meča (8:8), bolje izvodili peterce i na kraju su slavili ukupnim rezultatom 11:9.

Ovo je treći poraz Crne Gore posle isto toliko utakmica, dok Italijani imaju sve tri pobede. U sledećem kolu Crna Gora će prvu pobedu tražiti na meču protiv SAD, dok će Rumunija biti naredni protivnik vicešampionima sveta.

Činilo se posle prve četvrtine da će Crna Gora imati snage da meč privede kraju na najbolji način. Istina, bilo je 4:4, ali su izabranici Vladimira Gojkovića u prvoj deonici dobro parirali Italijanima.

Ipak, sve se promenili u nastavku utakmice. Italija je preuzela inicijativu, vodila, međutim Crna Gora se nije predavala već je na kraju imala i napad za pobedu. Uspeli su Italijani da se odbrane, pa su na red došli i peterci.

Viceprvaci sveta su bili precizniji i tako su odneli i treću pobedu na Olimpijskim igrama.