Sve vesti sa LOI

Fudbalski turnir na OI: Briljirao golman Novog Zelanda, Egipat bez municije protiv Dominikane

24.07.2024 19:05
Metju Garbet (Novi Zeland) je prvi promapio penal na OI Tanjug/AP Photo/Julio Cortez)
Metju Garbet (Novi Zeland) je prvi promapio penal na OI

Novi Zeland je pobedio Gvineju 2:1 u Grupi A fudbalskog olimpijskog turnira u Parizu iako je poraženi tim imao više od igre, duplo više pokušaja da ugrzo rivala na čijem je golu Aleks Paulsen imao čak devet odbrana! Sa druge strane njegov kolega Sumaila Sila imao je sreće u 24. minutu da Metju Garbet sa penala promaši ceo gol, ali već u narednoj akciji je kiksnuo kada se Garbet iskupio šutiravši po sredini gola, a lopta je ipak završila u mreži.

Maruba, Dialo, Ture, Bah nisu nalazili način da matiraju Paulsena, ali jeste to pošlo za nogom Aliu Baldeu, šutem sa 17 metara pod prečku. Međutim, gol je bio poništen zbog ofsajda. Izjednačio je Amadu Diavara u 72. minutu, ali je radost Gvineje trajala četiri minuta jer je Ben Vejn pogodio za Novozelanđane. Gvineja nije uspela da izjendači uprkos nadoknadi od 14 minuta.

Egipat i Dominikanska Republika odigrali su bez golova u Grupi C, ali je u izjednačenoj utakmici bilo nekoliko velikih prilika. Mohamed Elneni je pogodio stazivu krajm prvog poluvremena, dok su Lorenci i De Lukas promašili dve kolosalne šanse za Dominikanu.