Počeo fudbalski turnir na OI: Medina u 90+16. doneo Argentini bod protiv Maroka

24.07.2024 17:13
Kristijan Medina u duelu sa Ašrafom Hakimijem Tanjug/AP Photo/Silvia Izquierdo
Kristijan Medina u duelu sa Ašrafom Hakimijem

Zvanično otvaranje 33. letnjih Olimpijakkih igara u Parizu će biti održano u petak u 19.30, ali igre su već počele za fudbalere koji igraju prvo kolo. I već na startu gledali smo maraton u kome je Maroko vodio 2:0 protiv Argentine, ali nije uspeo da sačuva trijumf je su "gaučosi" u 16. minutu nadoknade stigli do boda (2:2) na otvaranju Grupe B.

Došli su i Marokanci i Argentinci sa dobrim timovima, ali napadač Al Aina, koji je briljirao u Azijskoj Ligi šampiona je bio meč viner. BRz kao vihor i spretan u završnici, doneo je prednost u drugom minutu nadoknade, da bi u 51. minutu uspešno realizovao penal za 2:0. Ekipu Maroka predvodi Ašraf Hakimi, desni bek PSŽ-a, Argentince su predvodili golman Rulji, Otamendi, Beltran, Đulijano Simeone i Hulijan Alvarez.

Uspeo je najmlađi iz porodice Simeone da smanji prednost Maroka koji je mogao da izbegne strepnju do kraja da su uspeli da realizuje dve kontre, ali i da navijači nisu uskakali na teren kao padobranci, pa je sudija morao da produži meč čak 16 minuta. A, onda na samom kraju, Argentinci su dva puta pogodili prečku, lopta se odbila do Kristijana Medine koji je glavom postavio konačnih 2:2.

Španci su startovali u Grupi C pobedom nad Uzbekistanom od 2:1. Selektor Santijago Denija doveo je dobar mladi tim sastavljen od igrača koji su bili vicešampioni Evrope prošle godine, sa Tenasom, Kubarsijem, Baenom, Abelom Ruzom, Serhiom Gomezom i ostalima.

U izjendačenoj utakmici, Serhio Gomez je presudio, mada je pre pogotka promašio penal.