Sjajan uspeh srpskih kajakaša: Obezbeđeno finale, danas se bore za medalje!

08.08.2024 11:53
Kajakaši Srbije u finalu OI MN Press
Kajakaši Srbije u finalu OI

Kajakaši Srbije u četvercu plasirali su se u "A" finale na K4-500 metara na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto su današnju trku u polufinalu, završili na drugom mestu sa vremenom 1.19,91, obezbedivši borbu za medalje.

Tim Srbije u sastavu Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević i Vladimir Torubarov, sjajno je otvorio trku, tokom koje je uglavnom bio na trećem mestu.

Upravo je to bio plasman naših kajakaša posle prvih 250 metara, da bi u nastavku Srbi pojačali ritam i prestigli Špance u poslednjoj četvrtini trke, zauzevši drugo mesto sa još boljim rezultatom nego što su ostvarili u kvalifikacijama.

Srpski četverac tako je obezbedio mesto u "A" finalu trke na 500 metara, gde će se danas od 13.50 boriti za medalje!

Sa druge strane, srpski ženski četverac u sastavu Anastazija Bajuk, Milica Novaković, Marija Dostanić i Dunja Stanojev zauzele su treće mesto u polufinalu i tako su ostale bez plasmana u finale.

To znači da će se takmičiti u B finalu, koje im ne može doneti medalju.