Srbija u Parizu

Đoković saznao protivnika: Nemac nakon preokreta zakazao duel sa srpskim teniserom

29.07.2024 18:40
Novak Đoković igra u osmini finala sa Dominikom Kepferom Tanjug/AP Photo/Andy Wong
Novak Đoković igra u osmini finala sa Dominikom Kepferom

Najbolji srpski teniser Novak Đoković je nešto ranije danas slavio protiv Rafaela Nadal 2:0 (6:1, 6:4) i plasirao se u osminu finala Olimpijskih igara u Parizu.

Tamo će odmeriti snage sa Nemcem Dominikom Kepferom koji je savladao Italijana Matea Arnaldija 2:1 nakon preokreta, po setovima 3:6, 6:2, 6:1.

Kepfer je odmah na startu dozovlio protivniku brejk. Nakon toga je i on uzvratio istom merom, ali je Arnaldi pred kraj prvog seta još jednom oduzeo servis nemačkom teniseru.

Italijan se nakon toga u potpunosti ugasio. Kepfer je u drugom setu bez većih problema stigao do izjednačenja (6:2), da bi treći set još ubedljivije pripao Nemcu.

Đoković i Kepfer su do sada odigrali samo jedan međusobni duel. Bilo je to na Mastersu u Rimu 2020. godine, a srpski teniser je na šlajci italijanske presotnice slavio 2:1 (6:3, 4:6, 6:3). Njihov meč je na programu u sredu, a satnica će biti naknadno poznata.