• najnovije
Srbija u Parizu

(UŽIVO) Kraj za Mikec u Parizu: Sedmo mesto za srpskog strelca

28.07.2024 09:56
Damir Mikec ima priliku da osvoji prvu medalju za Srbiju na Olimpijskim igrama u Parizu MN Press

Damir Mikec je u subotu završio na prvom mestu u kvalifikacijama u gađanju vazdušnim pištoljem sa 10 metara i tako obezbedio plasman u finale koje počinje od 9.30.

Srpski strelac je tako istakao ozbiljnu kandidaturu za zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. Podsetimo se, Mikec je na prethodnim Igrama u Tokiju osvojio srebro.

"Veoma sam zadovoljan kako su prošle kvalifikacije, ali sutra je novi dan i moje treće olimpijsko finale. Ima vremena da sa bratom napravim taktiku, tako što ćemo iskoristiti sve što je danas valjalo i popraviti ono što nije", izjavio je srpski strelac nakon plasmana u finale.

Mikecovu borbu za medalju možete pratiti uživo u tekstualnom prenosu na portalu TV Arena sport.

(UŽIVO) Finale - Vazdušni pištolj, 10 metara

28.07.2024. 09:59

Ju osvaja zlato, srebro za Maldinija

Kinez Ksi Ju osvaja zlatnu medalju u ovoj disciplini, dok je Italija Federiko Maldini osvojio srebro.

28.07.2024. 09:56

Bronza za Monu

Italijan Paolo Mona osvaja bronzu. Iako je bio na drugom mestu pred početak serije, izuzetno loš hitac ga je koštao borbe za zlato.

28.07.2024. 09:54

Medalje će osvojiti dva Italijana i Kinez

Medalje će otići u ruke Ksi Jua, Paola Mone i Federika Maldinija.

28.07.2024. 09:44

Kraj za Mikeca u Parizu

Kraj za Damira Mikeca na Olimpijskim igrama u Parizu. Srpski strelac je zauzeo sedmo mesto u finalu u disciplini vazdušni pištolj sa 10 metara.

28.07.2024. 09:41

Ostaje Mikec na sedmom mestu nakon treće serije

Davaku Enktaivan prvi završava  takmičenje. On je Olimpijske igre u Parizu završio na osmom mestu. Mikec je i dalje na sedmom mestu.

28.07.2024. 09:39

Loše prve dve serije za srpskog strelca

Nije dobro gađao Mikec u prve dve serije. Trenutno se nalazi na osmom mestu i sada kreće faza eliminacije. Svi takmičari imaju po dva hica od sada.

28.07.2024. 09:34

Četvrto mesto za Mikeca nakon prve serije

Nakon prve serije Mikec zauzima četvrto mesto. Prvi je Italijan Paolo Mona.

28.07.2024. 09:30

Počinje finale

Počinje finale u disciplini vazušni pištolj sa 10 metara, a Mikce će gađati sa trećeg mesta, odnosno pozicije C.

28.07.2024. 09:25

Mikec najstariji u finalu

Damir Mikec je nastariji strelac u finalu sa 40 godina. Za njim ide Nemac Kristijan Rajc sa 37 godina, dok preko 30 godina ima i strelac iz Mongolije Davaku Enktaivan (35).