Vesti iz košarke

Poraz od Argentine, košarkaši Srbije do 19 godina šesti na Mundobasketu

02.07.2023 16:43
Poraz od Argentine, košarkaši Srbije do 19 godina šesti na Mundobasketu MN Press

Košarkaši Srbije poraženi su od Argentine 87:71 (18:14, 18:27, 25:20, 25:10) u borbi za peto mesto na Svetskom prvenstvu. U tvrdoj utakmici, "gaučosi" su bili mirniji i precizniji kada se lomio rezultat u poslednjoj četvrtini i na kraju su izabranici Branka Đokića Mundobasket do 19 godina završili kao šesti. Posle debakla od Francuske u četvrtfinalu, izabranici selektora Branka Đokića su prvo pobedili Japan, a zatim su poraženi danas od Argentine.

Vodila se velika borba od samog starta, Argentina je bolje otvorila meč i prvu četvrtinu repila je u svoju korist 18:14. Međutim, razigrali su se Lazar Đoković i Filip Borovićanin, zajedno su ubacili 16 poena i "orlići" su na odmor otišli sa prednošću od 41:36.

Održavali su košarkaši Srbije prednost na početku treće deonice, ali je onda proradila "teška artiljerija" Argentine. Bordon i Đovaneti su pogađali trojke, napravljena je mini serija od 8:0 za vođstvo 46:44. Srpski košarkaši su gađali "ćorcima", sve do dva i po minuta pre kraja deonice kada je Marko Šarenac, talentovnai igrač Spartaka, vezao dve trojke za vođstvo 59:57 na 1:35 do kraja. Ipak, Argentinci su preko Kolomba uspeli da izjendače na 61:61 pred poslednju četvrtinu.

Bez dobrog šuta nema ni uspeha, srpski košarkaši su i na početku odlučujuće četvrtine imali loše procente, Argentina je na drugoj strani pogađala i posle mini serije, na pet i po minuta pre kraja imali su prednost 72:66. Šarenac je zakucao za 72:68, ali su se ponovo nanizali promašaji nestrpljivih "orlića", True, Alia i Boka novom trojkom odveli su Argentinu na "plus 12" (80:68) i rešili meč na dva i po minuta pre kraja. Na kraju je pretrpljen ubedljiv poraz.

Filip Borovićanin je sa 21 poen (6/1 za tri) i 14 skokova bio najefikasniji u timu Srbije, Lazar Đoković je dodao 18, Ilija Milijašević 14 (10/3 za tri), Marko Šarenac osam, Filip Radaković sedam. Kod Argentine prednjačio je Li Alija sa 18 koševa, Bordon je dao 15, True 14, Markijaro 11, Đovaneti po 10.