Vesti iz košarke

Brutalna Španija i bruka Libana: Rezultat poluvremena 62:6, na kraju "+82"

28.06.2023 13:37
Brutalna Španija i bruka Libana: Rezultat poluvremena 62:6, na kraju "+82" MN Press

Svetsko prvenstvo za košarkaše do 19 godina, na kojem učestvuje i Srbije, polako ulazi u završnu fazu. Dan osmine finala u mađarskom Debrecinu otvorio je duel između Španija i Libana, koji je po svim merilima košarkaške igre apsolutno bio na strani "crvene furije".

Momci iz Španije su ulogu favorita potvrdili već posle nekoliko minuta igre, a do kraja prvog poluvremena samo je podvukli. Rezultat je nakon prvog dela utakmice bio 62:6. Liban je uspeo da u prvoj četvrtini postigne dva, a u drugoj duplo više poena. Samo je trećoj deonici ekipa sa Srednjeg istoka uspela je da bude dvocifrena i to jedva, ubacivši deset poena.

Španija je malo oduzela gas do kraja, ali reprezentacija Libana, koja je Amerikancima u grupnoj fazi ubacila 70 poena, nije uspela da izbegne katastrofalan poraza – 20:102 (2:29, 4:33, 10:22, 4:18).

Najbolji košarkaši Srbije u ovoj uzrasnoj kategoriji kasnije danas igraju protiv Južne Koreje. "Orlići" su u prvoj fazi takmičenja upisali sve tri pobede protiv Brazila (74:72), Egipta (74:59) i Japana (76:65). Pobednik  ovog para osmine finala u narednoj fazi turnira sastaće se sa boljim iz meča koji igraju Francuska i Madagaskar.