Vesti iz košarke

Polufinale primarni cilj, medalja bi bila uspeh: Vule Avdalović izneo očekivanje pred SP za košarkaše do 19 godina

komentari (0)

Izvor: Tanjug

01.03.2025 12:35
Vule Avdalović Starsport
Vule Avdalović

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije za igrače do 19 godina, Vule Avdalović izjavio je da bi svaka medalja na predstojećem Svetskom prvenstvu bila uspeh za njegov tim.

Upravni odbor Košarkaškog saveza Srbije je pre nekoliko dana odlučio da Avdalović predvodi U19 selekciju na SP, koje će biti održano od 28. juna do 6. jula ove godine u Švajcarskoj.

Avdalović je 2024. godine sa juniorskom selekcijom Srbije (U18) osvojio srebrnu medalju na EP u Finskoj i prirodno je i da sa ovom ekipom očekuje dobar rezultat.

"S obzirom da je ostvaren zaista značajan rezultat i da je osvojena srebrna medalja na EP nekako je bilo prirodno da nastavimo da radimo u istom sastavu i odemo na to SP na koje smo se svi zajedno kvalifikovali. Čast je da vodiš bilo koju reprezentativnu selekciju u Srbiji. Posebno mi je drago što će postojati kontinuitet u tom radu, jer to je veoma važno, i što ću ponovo sarađivati sa tom sjajnom grupom momaka. Nadam se da ću opravdati ukazano poverenje i da ćemo opet napraviti uspeh", rekao je Avdalović.

Srbija će na predstojećem Svetkom prvenstvu nastupati u grupi A, gde će joj protivnici biti najbolje selekcije Argentine, Malija i Novog Zelanda.

"Prema sistemu takmičenja, nema ispadanja posle grupne faze, već kreće razigravanje po klasičnom kup sistemu. Shodno tome, mislim da bi svaka medalja bila uspeh. Dosta toga zavisiće od tog kasnijeg ukrštanja, ali i sastava u kome će se pojaviti američka selekcija i u kojoj fazi takmičenja bismo mogli sa njima da se susretnemo. U svakom slučaju, plasman u polufinale bio bi neki primarni cilj, a onda je sve moguće", rekao je Avdalović