Košarkaški savez Srbije i kompanija „Nike“ dogovorili su četvorogodišnje partnerstvo, čime je ova renomirana kompanija postala ekskluzivni sponzor i dobavljač KSS do letnjih Olimpijskih igara u Los Anđelesu 2028. godine.
Partnerstvo će se ogledati u tome što će muški i ženski nacionalni timovi nositi odeću i obuću prestižnog brenda „Nike“, koji je prepoznatljiv po dizajnu i udobnosti koju pruža.
Replike opreme nacionalnog tima biće dostupne i navijačima, koji će kroz novi stil i dizajn sportske opreme nastaviti da pokazuju ponos i strast prema najtrofejnijem sportu u Srbiji.
Ovaj dogovor takođe uključuje obostranu posvećenost dodatnom razvoju košarke i mladih talenata u Srbiji.
Novi dres biće predstavljen u maju, a svoj zvanični “debi” na terenu imaće tokom FIBA Evrobasketa za košarkašice koji će se odigrati od 18. do 29. juna u četiri zemlje – Češkoj, Nemačkoj, Grčkoj i Italiji.
Ostavite komentar