Košarkaši Reala ovo slabo pamte: Drugi poraz u ACB ligi u tri kola

13.10.2024 15:24
Fakundo Kampaco nije mogao da režira preokret Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic
Fakundo Kampaco nije mogao da režira preokret

Košarkaši Reala ne pamte kada su sezonu u ACB ligi otvorili sa dva poraza u tri kola! Poslem poraza od Lejma Korunje (86:85), izabranici Matea Ćusa poraženi su u trećem kolu od Bilbaoa 83:79 i sa skorom 1/2 trenutno su 10. u ACB ligi.

Loša druga četvrtina, zaostatak na poluvremenu od 12 poena razlike, pa "minus 15" (56:41) sredinom treće deonice, košarkaši Reala su zahvaljujući Gabrijelu Deku uspeli da minimalizuju na ulazu u poslednjih 10 minuta (60:59).

Međutim, predvođeni Kulameaom (18 poena), De Riderom (11), Džonsom (11) te Zoranom Dragićem (10), košarkaši Bilbaoa nisu dozvolili Madriđanima da dođu do preokrta. Na 1:21 minut do kraja Fakundo Kampaco (16 poena, 8 as) i Dek (23 poena) su stigli nadomak da naprave preokret (78:77), ali je Marvin Džons realizovao dva ključna bacanja, kluba Reala je dobila tehnmičku, Dek napravio faul u napadu a Kulamae stavio tačku.

Real je od početka sezone ubeležio dve pobede (Saragosa i Partizan) i nanizao čak tri poraza (Lejma Korunja, Bajern, Bilbao).