Vesti iz košarke

Srbija porazom počela Evropsko prvenstvo U20: Grčka sitnom razlikom dobila "orliće"

13.07.2024 23:06
Nenad Čanak, selektor Srbije, koja je izgubila prvi meč na prvenstvu Evrope MN Press
Nenad Čanak, selektor Srbije, koja je izgubila prvi meč na prvenstvu Evrope

Košarkaška reprezentacija Srbije ostala je bez bodova u uvodnom kolu Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina, pošto je poražena na startu borbi u A grupi - 73:75 (15:15, 15:23, 17:17, 20;26).

Protivnik ekipe Nenada Čanka vodila je od druge četvrtine pa sve do samog kraja duela u Gdanjsku, na startu zadnje četvrtine imala je i pozamašnih 13 poena, ali se "orlići" i pored svih problema u igri nisu predavali.

Na žalost, to nije bilo dovoljno da ugroze pobedu vršnjaka, pa su stigli samo do rezultatski sitnog poraza. U meču u kom su u srpskom timu najefikasniji bili Ilija Milijašević (17 poena), Filip Jović (16) i Asim Đulović (11).

U drugom susretu, ove noći, Poljska je deklasirana od branioca titule Francuske (110:56), sledećeg protivnika naše ekipe u sutrašnjem susretu. Već u ponedeljak na programu je i meč "orlića" sa ambicioznim domaćinom takmičenja.