Pobeda za utehu: Gruzija savladala Filipine, ali ostala bez polufinala kvalifikacija

04.07.2024 16:35
Sandro Mamukelašvili je vodio Gruzine do trijumfa Profimedia
Sandro Mamukelašvili je vodio Gruzine do trijumfa

Košarkaši Gruzije su savladali Filipini 96:94 (28:17, 27:16, 31:19, 22:20), ali uprkos tome nisu uspeli da se plasiraju u polufinale kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre. Ubedljiv poraz protiv Letonije je koštao Gruzine. Na  kraju grupne faze, sve tri ekipe su imale po jednu pobedu i jedan poraz, ali je Gruzija imala ubedljivo najgoru koš razliku -

Najefikasniji u redovima pobedničke ekipe Aleksander Mamukelašvili sa 26 poena, Goga Bitadze je dodao 21, dok ih je pratio Tornike Šengelija sa 17. Sa druge strane Džastin Branli je ubacio 28 poena, a pratili su ga Dvaj Ramos sa 16 i Si Džej Perez 14.

Izabranici Aleksandra Džikić su silovito otvorili utakmicu serijom 16:0. Ipak Filipini su uspeli da smanje zaostatak i nakon 10 minuta igre su imali -11. Do kraja prvog poluvremena, Gruzini su bez većih problema održavali prednost i na pauzu otišili sa dvocifrenom razlikom (+12).

Ipak, dogodio se ogroman pad u igri Gruzije. Filipini su serijim 12:0 na dva minuta pre kraja treće deonice stigli do izjednačenja (67:67). Nedugo nakon toga ekipa Tima Kouna je i po prvi put na meču stigla do vođstva (71:70). Na ulasku u završnih 10 minuta rezultat je bio 74:74.

Rezultatska "klackalica" se nastavila u poslednjoj četvrtini, ali su Gruzini serijom 8:0 uspeli da se odvoje na nešto osetniju prednost. Filipinci su uspeli da se vrate rezultatski, te smo imali neizvesnu završnicu u poslednja dva minuta