Novi brejk u turskom finalu: Fenerbahče ima dve meč lopte za titulu

08.06.2024 21:35
Fenerbahče vodi sa 2:0 protiv Anadolu Efesa u finalnoj seriji Profimedia
Fenerbahče vodi sa 2:0 protiv Anadolu Efesa u finalnoj seriji

Košarkaši Fenerahčea su savladali Anadolu Efes na gostovanju 101:70 (31:16, 22:22, 25:13, 23:19) i tako poveli sa 2:0 u finalnoj seriji turske košarkaške Superlige.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Skoti Vilbekin sa 24 poena, dok su ga pratili Nik Kalates i Dešon Pjer sa po 13. Sa druge strane se istakao Den Oturu sa 21 poenom, a Elajdža Brajant je dodao 11.

Gosti su već nakon 10 minuta igre imali čak 15 poena prednosti zahvaljujući dobroj odbrani i odličnim šutem za tri poena. U drugom periodu je ekipa Šarunasa Jasikevičijusa imala i 20 poena prednosti, ali je domaćin uspeo da održi kakav takav priključak i na poluvreme ode sa 15 poena zaostatka.

Usledila je još jedna dobra četvrtina Fenerbahčea gde su dozvolili svega 13 poena protivniku, dok su ubacili 25. Na ulasku u završnih 10 minuta je bilo jasno da se Efesu sprema težak poraz, a gosti su uspeli da do kraja uvećaju prednost i na kraju slave sa čak 31 poenom razlike.

Fenerbahče je ovim trijumfom stigao do druge pobede u finalnoj seriji, te će u ponedeljak pred svojim navijačima imati priliku da osvoji titulu prvaka Turske pred svojim navijačima.

Treći meč između Fenerbahčea i Efesa moći ćete da pratite uživo na TV Arena sport.