Šampion Evrope u nokdaunu: Olimpijakos vodi 2:0 u finalu grčke lige

07.06.2024 22:34
Ajzea Kenan šutira preko Kostasa Slukasa Profimedia
Ajzea Kenan šutira preko Kostasa Slukasa

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Panatinaikos 92:86 (21:24, 17:15, 24:16, 30:31) i sada vode 2:0 u finalnoj seriji grčkog prvenstva.

PAO je, rešen da popravi utisak iz prvog meča, bolje započeo duel, kontrolisao je ritam utakmice i igralo se po natama osvajača Evrolige, koji je polovinom druge četvrtine poveo osam razlike, ali je tim iz Pireja za dva minuta uspeo da preokrene.

U trećoj četvrtini upalio se Ajzea Kenan, potencijano novi košarkaš Crvene zvezde, koji je nanizao devet poena za +7 Olimpijakosa, a sjajno ga je pratio Kostas Papanikolau, te je domaćin održao prednost pred poslednju četvrtinu.

"Zeleni" su pokušali da se vrate, ali su se u finišu u potpunosti raspali. Prvo je Kostas Slukas, umesto da razmišlja o meču, uporno pokazivao na grb Panatinaikosa dok su mu zviždali domaći navijači, koje je prošlog leta "izdao".

A onda je usled prigovaranja izbačen Ergin Ataman, te je PAO meč završio bez trenera i nije mogao da dođe do preokreta.

Najefikasniji u timu pobednika bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 19 poena, 17 je dodao Nikola Milutnov, dok je Kenan ubacio 16.

Na drugoj strani istakao se Matijas Lesor sa 21 poenom, a jednu podršku pružio mu je Kendrik Nan sa 13.

Treći, možda i poslednji meč ove serije na programu je u ponedeljak, a domaćin će biti Panatinaikos.