NBA

Mogu Baksi i bez Janisa i Lilarda: Ubedljiva pobeda Milvokija protiv Indijane

01.05.2024 09:00
Košarkaš Milvoki Baksa, Kris Midlton na utakmici protiv Indijane Tanjug/AP Photo/Morry Gash
Košarkaš Milvoki Baksa, Kris Midlton na utakmici protiv Indijane

Košarkaši Milvoki Baksa su slavili protiv Indijana Pejsersa 115:92 i tako smanjili rezultat na 3:2 u seriji prve runde NBA plej-ofa. Činilo se da će nekadašnji šampion ispasti jer su za ovaj meč bili povređeni i Demijen Lilard i Janis Adetokunbo, ali to nije bilo tako.

Franšizu iz Vinskonsina su predvodili Kris Midlton (12sk, 5as) i Bobi Protis (10sk) sa po 19 poena, Malik Bizli je ubacio 18, a Patrik Berverli 13 (12as). Sa druge strane se istako Tajris Halibarton sa 16 postignutih poena, Majls Tarner je dodao 13, a Enru Nimbrad, Obi Topin i Paskal Sijakam po 12.

Nakon uvodnih 12 minuta, delovalo je da će Indijana na gostovanju stići do četvrte pobede u seriji i proći u narednu rudnu, ali je nakon toga tim Doka Riversa zaigrao znatno bolje u naredne dve četvrtine.

Drugi period su Baksi dobili 30:17 i tako na pauzu za poluvreme otišli sa pet poena prednosti. Usledila je još bolja treća četvrtina gde je Milvoki ubacio 34 poena, a odbranom sveo Indijanu na samo 19. Prednost domaćina je samo rasla, u jednom trenutku iznosila i maksimalnih +27, ali su gosti uspeli da ublaže poraz u četvrtoj deonici.

Naredni meč ova dva tima će se igrati u noći između četvrtka i petka, a domaćin će biti ekipa Indijane.