NBA

Bogdan Bogdanović ubacio 24 poena Bostonu: Hoksi slavili u poslednjoj sekundi produžetka

29.03.2024 08:25
Bogdan Bogdanović, srpski košarkaš, pružio odličnu partiju protiv Seltiksa Tanjug/AP Photo/John Bazemore
Bogdan Bogdanović, srpski košarkaš, pružio odličnu partiju protiv Seltiksa

Ide Atlanti, ide i Bogdanu Bogdanoviću u poslednje vreme, pa je tako kapiten košarkaške reprezentacije Srbije u noći između četvrtka i petka po srednjeevropskom vremenu postigao 24 poena u pobedi Hoksa nad Bostonom u novom kolu NBA - 123:122. Istina, tek posle produžetaka, jer četiri četvrtine nisu rešile slavodobitnika (112:112).

Dodatnih pet minuta domaćina obezbedio je upravo Bogdanović, pogodivši dve vezane trojke, iako ih je pre toga šest puta promašio. Na kraju je ostvario dvocifreni učinak, uz sedam skokova i pet asistencija, odlično ispomogavši junaka domaćinovog trijumfa Dežontea Marija, koji je sa 44 poena postavio rekord karijere, uz (po) sedam skokova i asistencija.

U uzbudljivoj utakmici nijedan tim od početka do kraja nije imao dvocifrenu prednost, a ekipe su se smenjivale u vođstvu neverovatnih 37 puta, uz 13 izjednačenja. Poslednji put do promene je došlo u poslednjoj sekundi, tj. jednu stotinku pre zvuka sirene za kraj produžetka. Preko ruke Džrua Holideja pogodio je Mari za konačnih 123:122.

Ni tu, međutim, nije bio kraj uzbuđenjima, pošto su gosti probali da iz auta pošalju loptu ka košu koju bi pred obručom neko sproveo u mrežu. Sa skoro polovine igrališta učinio je to Derik Vajt i - dao koš. Međutim, nije od njegovih saigrača nije dotakao loptu, pa poeni nisu priznati.

Ovo je Hoksima 34. uspeh u 73 utakmice i sada su se još više učvrstili na desetom mestu Istočne konferencije. Biće čudo ukoliko se Bogdanović i ekipa ne nađu u plej-inu, jer najbliži pratilac Bruklin ima čak šest pobeda manje na devet mečeva do kraja ligaškog dela.

Boston je tu brigu već prebrinuo, pošto mu je 57 pobeda (uz 16 poraza) već obezbedilo plej-of. Prvi pratilac na tabeli, Milvoki, ima 46 dobijenih mečeva na kontu, a sinoć je na terenu Nju Orleansa pretrpeo 27. poraz (107:100).