pre 1 sat 00: 07
Bode se smeje poslednji: Zvezda bez direktnog plasmana u Ligu šampiona
Naravno, ni Norvežani verovatno neće dobiti kartu u jednom pravcu bez presedanja...
Košarkaši Crvene zvezde se nisu proslavili u Minhenu. Pretrpeli su poraz od Bajerna rezultatom 100:82 (20:22, 32:15, 25:18, 23:27) u 28. kolu Evrolige. Ovo je njihov 12. poraz u takmičenju, a posle ovog meča padaju na šesto mesto na tabeli. Ukoliko Partizan savlada Olimpijakos, klub sa Malog Kalemegdana će se naći na sedmoj poziciji.
Zvezda je imala impresivan start, ali je Bajern u jednom momentu ušao u seriju od 25 neodgovorenih poena. Džoel Bolomboj je uhvatio 19 skokova, od kojih je 12 bilo ofanzivnih. Ipak, najveće pohvale kupi Karsen Edvards koji je bio igrač utakmice sa 30 ubačenih poena! Trener Janis Sferopulos je na konferenciji za medije nakon poraza u Minhenu prokomentarisao taj ponor u drugoj četvrtini:
"Da, izgubili smo koncentraciju, postigli su neke poene kada su otišli na sedam-osam razlike, tada smo potpuno stali, nismo funkcionisali na pravi način, ni odbrambeno, ni napadački. Imali smo mnogo grešaka, mnogo smo trčali, oni su davali mnogo poena u tranziciji, čak 15 u prvom poluvremenu. Pa, mislim da je to zato što smo želeli da igramo dobro i da se borimo, kada je sve krenulo nizbrdo, da su se iznervirali i da su zato tako reagovali. Moraju da budu mirni."
Crvena zvezda nakon 28 mečeva ima skor 16-12. Iako su pretrpeli poraz od Bajerna, imaju bolji međusobni skor od Bavaraca, s obzirom da su u Beogradskoj areni slavili sa šest poena većom razlikom. Svakako, nema puno stvari koje su pošle za rukom izabranicima Janisa Sferopulosa:
"Došli smo da igramo protiv jako talentovanog tima napadački, znali smo da ako Bajern nađe ritam da pogađa, da će biti teško. Dobro smo krenuli u meč, na pravi način, ali iako su se vratili u prvoj četvrtini, mislim da smo nastavili da se borimo. Nažalost, druga četvrtina, odnosno poslednjih pet minuta tu, dali smo im previše lakih poena, otvorenih šuteva, došli su do velike prednosti. Pričali smo da nam treba dobra odbrana na pauzi, ali se to nije desilo. Bilo je momenata kada smo bili veoma loši napadački i odbrambeno. Dobro je na kraju što smo uspeli da smanjimo razliku i zadržimo bolji skor i ovo je jedino što možemo da izvučemo iz ovog meča", poručio je grčki stručnjak.
02.11.2023 21: 35
Trener košarkaša Crvene zvezde, Janis Sferopulos rekao je posle večerašnje pobede njegove ekipe nad Bajernom (74:68) u 6. kolu Evrolige, da je osvajanje dva boda izuzetno važno, pre svega na psihološkom planu.
pre 2 sata 23: 08
Košarkaši Bajern Minhena odbranili su domaći teren i ostvarili sjajan trijumf nad Crvenom zvezdom rezultatom 100:82 (20:22, 32:15, 25:18, 23:27) u 28. kolu Evrolige
pre 3 sata 22: 40
Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su težak poraz na gostovanju Bajernu rezultatom 100:82 (20:22, 32:15, 25:18, 23:27) u meču 28. kola Evrolige
pre 15 sati 10: 30
Utakmica 28. kola Evrolige iz Minhena na programu je od 20.30 časova.
pre 2 sata 23: 08
Košarkaši Bajern Minhena odbranili su domaći teren i ostvarili sjajan trijumf nad Crvenom zvezdom rezultatom 100:82 (20:22, 32:15, 25:18, 23:27) u 28. kolu Evrolige
pre 3 sata 22: 40
Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su težak poraz na gostovanju Bajernu rezultatom 100:82 (20:22, 32:15, 25:18, 23:27) u meču 28. kola Evrolige
pre 3 sata 22: 20
"OAKA" arena je definitivno postala jedna od najpoželjnijih destinacija za košarkaše širom planete. Otkada je gazda Dimitris Janokopulos počeo ulagati u klub, čini se da bitka za svakog igrača na tržištu na kraju pripadne Panatinaikosu.
pre 10 sati 15: 40
Trener Olimpijakosa Jorgos Barcokas izneo je očekivanja pred sutrašnju utakmicu sa Partizanom u Evroligi.
Ostavite komentar