(KRAJ) Partizan srušio "kralja": Madriđani gube u seriji od Partizana!

25.04.2023 22:50
Madriđani gube u seriji od Partizana MN Press
Madriđani gube u seriji od Partizana

U prvom susretu četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige, košarkaši Partizana savladali su Real Madrid u gostima, a do brejka i velike pobede u Španiji, došli su zahvaljujući trojci Kevina Pantera u poslednjoj sekundi meča - 89:87 (22:22, 22:26, 20:15, 23:26).

Neverovatan meč smo imali prilike da gledamo u Vizink centru i fenomenalnu predstavu i jedne i druge ekipe. U susretu punog preokreta, crno-beli su uspeli da savladaju španskog velikana iako je sredinom poslednje deonice Real imao +7 (77:70). Partizan je za tri minuta napravio 13:3 seriju u režiji Pantera, Avramovića i Lesora, a ključne poene postigao je kapiten sa distance, preko ruke protivničkog igrača za 1:0 u seriji!

REAL MADRID – PARTIZAN 87:89

/22:22, 22:26, 20:15, 23:26/

Sudije: Lotermozer, Vilijus, Mogulkoč

REAL MADRID: Vilijams-Gos 6, Kozer 3, Rendolf 3, Fernandez 2, Hanga 5, Hezonja 8, Rodrigez, Dek 24, Tavares 12, Ljulj, Jabusele 12, Musa 10.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 13, Avramović 8, Panter 26, Smajlagić 11, Papapetru, Egzum 11, Naneli 2, Lesor 11, Trifunović 1, Anđušić, Madar 6.

(UŽIVO) Real Madrid - Partizan

25.04.2023. 23:06

Kraj utakmice: Panter doneo brejk Partizanu u neverovatnoj završnici

Vilijam-Gos pogodio je preko Madara i doneo izjednačenje na 74 sekunde do kraja (84:84). Panter je zatim poslao loš pas Smailagiću na isteku napada, a Srbin nije uspeo da postigne koš. Propao je još jedan napad crno-belih. Sada grešku na drugoj strani pravi Real! Musa je pri šutu za tri poena faulirao Pantera kada lopta nije bila u njegovom posedu. Amerikanac je oba puta precizan (84:86). Sada Dek postiže zlata vredne poene za španski tim. Ledej je faulirao Argentinca na šutu, a Dek je bez problema realizovao 2+1 (87:86) na 20 sekundi do kraja. Tajm-out Obradovića. Čvrsta odbrana na Lesoru, lopta ide do Pantera, PAAANTERRR pogađa trojku iz nemoguće situacije. 0.4 sekundi do kraja crno-beli su pred brejkom! Šutira Hezonja, nema koša Partizan je pravi brejk u Madridu!

25.04.2023. 22:48

38. MINUT: Paaaaaanter!!!

Vilijam-Gos šalje Pantera na liniju penala, odakle Amerikanac postiže oba koša i ujedno prve poene u drugom poluvremenu (79:77). Musa je takođe siguran sa "crte" na drugoj strani, a onda novi koš Pantera i to u kakvom trenutku! Kapiten Partizana pogodio je trojku uz faul koji je napravio Musa, da bi potom pogodio +1 sa linije penala (80:81).  Rudi uzvraća istom merom, koji zatim pravi faul nad Egzumom. Australijanac je realizovao 2+1 i ponovo je rezultat na strani gostiju - 82:84.

25.04.2023. 22:41

36. MINUT: Beograđani ponovo u igri

Taman su crno-beli počeli da hvataju priključak, kada je Real podigao stepen igre i na krilima Deka i Muse režirao 6:0 seriju za vođstvo 77:70. Partizan je dugo bio bez koša iz igre, a nakon dva minuta posta Lesor realizuje oba bacanja i smanjuje prednost rivala (77:72). Teško se dolazi do poena u ovim trenucima, Real igra čvrstu odbranu, a bedem Madriđana probija Avramović sa distance. Partizan je ponovo u igri (77:75).

25.04.2023. 22:31

33. MINUT: Crno-beli drže priključak

Musa pogađa trojku na startu poslednje četvrtine, pa Obradović traži tajm-out posle samo 23 sekunde igre. Nezadovoljan je odbranom Nanelija, ali srećom po crno-bele, Madar postiže bitnu trojku (67:66). Dek potom vezuje četiri poena, koliko i Lesor na drugoj strani. Partizan drži priljučak (71:70).

25.04.2023. 22:21

Kraj treće četvrtine: Real Madrid - Partizan 64:63

Uz dosta sreće Madar postiže daleku dvojku i prekida sušni period crno-belih od četiri minuta bez koša iz igre. Musa je željan dokazivanja, lepo se snašao ispod reketa rivala. Lesor je zatim polovičan sa penala (58:59), a na drugoj strani Jabuzele pronalazi put do koša crno-belih. Poslednja dva minuta donela su nam tvrdu igru ispod obruča, videli smo veliki broj slobodnjih bacanja, a na ulasku u poslednju četvrtinu Real ima pola koša prednosti (64:63).

25.04.2023. 22:07

27. MINUT: Sušni period Partizana

Posle mini serije gostiju, usledila je bolja igra domaćina. Madriđani su opustili ruku, pogodili dve trojke i flouter, dok su crno-beli pokvarili utisak lošim odlukama u odbrani. Takođe, Partizan kuburi i u napadu, gde nisu pogodili šut iz igre više od četiri minuta. Real je napravio seriju 8:0 i ponovo stekao prednost (56:55).

25.04.2023. 22:00

24. MINUT: Napad Partizana bolji od odbrane

Jabuzele otvara drugo poluvreme poenima iz obruča, Smailagić je takođe siguran na drugoj strani, a onda i novi koš Tavaresa u reketu crno-belih. Partizan se ponovo muči ispod koša. Real ima 22 skoka (9 ofanzivnih), a Partizan 12 (3 ofanzivna) i to je ključni problem gostiju za sada. Ipak, Beograđani pronalaze način da nadomeste mane u defanzivi. Imaju dobre procente iz igre, a nakon 5:0 serije, ekipa Željka Obradovića ima sedam poena prednosti - 48:55.

25.04.2023. 21:40

20. MINUT: Kraj poluvremena: Real Madrid - Partizan 44:48

Završeno je prvo poluvreme, a Partizan odlazi na odmor sa prednošću od četiri poena - 48:44. Katastrofalno su crno-beli počeli ovu deonicu, Real je na startu napravio 8:0 seriju i stigao nadomak dvocifrenog vođstva (30:22), ali je u nastavku deonice usledila šuterska rapsodija crno-belih, pre svega Pantera, koji je pogodio tri trojke i zabeležio 12 poena za preokret Beograđana. Srpski tim ima odlične procente sa distance (8/14), dok su brojke za dva poena nešto skromnije (7/16). Partizan izbegava igru na niskom postu, gde prednjače Tavares i Hezonja, pa se više okreću rešenjima sa poludistance ili perimetra. Najefikasniji je Panter sa 15 poena, Smailagić ima devet, dok listu strelaca Reala predvode Tavares i Jabuzele sa po 10 poena.

25.04.2023. 21:31

18. MINUT: Rapsodija Pantera sa distance, crno-beli ponovo vode

Napravio je Partizan 11:2 seriju sredinom deonice i došao do nove prednosti u Madridu (32:33), da bi nakon trojke Hezonje i Tavares pogodio ispod obruča. Partizan se ne snalazi u niskom postu, sve više traži rešenja sa distance i to donosi rezultata! Panter je u ovom periodu pogodio čak tri trojke, a osmu crno-belih na utakmici iz 14. pokušaja. Međutim, crno-beli moraju da podignu energiju i u odbrani ako žele da sačuvaju prednost u nastavku susreta (39:44). Tavares je ključni igrač Reala u ovim trenucima sa 10 poena, a interesantno je da je centar Madriđana od starta utakmice na parketu.

25.04.2023. 21:23

15. MINUT: Partizan hvata priključak

Ledej prekida sušni period Partizana (30:24), da bi sudije u nastavku svirale čak tri faula u napadu Reala, od kojih je Musa zaradio dva, pa je morao ranije na klupu. Sada i negoduje publika u hali, a trener španskog kluba je na ivici tehničke. Utisak je da su odluke arbitara malo promenile momentum na parketu. Madriđani ne uspevaju da pogode koš više od dva minuta, a Partizan u režiji Egzuma, Lesora i Ledeja pravi 6:0 seriju i dolazi na posed zaostatka.

25.04.2023. 21:16

13. MINUT: Serija Madriđana, Partizan se muči u odbrani

Loš start Partizana u drugoj deonici. Crno-beli nemaju odgovor na igru Madriđana u ovim trenucima. Domaćin ima previše otvorenih pogleda, lopta se olako kreće kroz odbranu Beograđana, a nakon dva minuta u drugoj četvrtini, Real vodi 30:22. Ekipa Ćusa Matea uspela je da nadoknadi -8 i u nastavku meča napravi istu toliku razliku. Sada tajm-out Obradovića, videćemo kakva će biti reakcija njegovih izabranika. Panter je ponovo u igri.

25.04.2023. 21:09

10. MINUT: Kraj prve četvrtine Real Madrid - Partizan 22:22

Raspoloženi Smailagić pravi dva faula i mora ranije na klupu. Na terenu je Lesor, koji se ne snalazi najbolje na startu meča. Teško izlazi na kraj sa Tavaresom, koji je uz Deka režirao 10:2 seriju i doneo Madriđanima prvu prednost na utakmici (20:19). Naneli zatim prekida seriju rivala sa poludistance, a evo i odgovora Jabuzelea na drugoj strani (22:21). Real je ranije ušao u bonus, Egzum je polovičan sa penala, što su ujedno i poslednji poeni u uvodnoj četvrtini - 22:22. Podsetimo, crno-beli su imali osam poena prednosti na sredinom deonice.

25.04.2023. 21:01

6. MINUT: Rapsodija Partizana sa distance

Muči se Real u odbrani, Kozer pravi faul nad Panterom, a kapiten Partizana pogađa oba slobodna bacanja (5:11). Igra se dinamično na obe strane, sa dosta faulova. Sada Hezonja polovičan sa penala, a onda još jedna trojka Smailagića! Njegova treća na utakmici (6:14). Partizan potom gubi dva napada, što koriste Madriđani da smanje razliku (10:14), da bi zatim Avramović pogodio još jedan šut sa distance (10:17). Odlično Beograđani šutiraju sa perimetra za sada (4/7), ali se ponovo muče ispod obruča. Real ima čak tri ofanzivna skoka, a ukupno osam, dok crno-beli imaju upola manje.

25.04.2023. 20:53

3. MINUT: Smailagić dominira na startu

Trifunović postiže prve poene na utakmici, pošto je bio polovičan sa penala nakon faula Hezonje. Ledej je zatim bio siguran ispod koša, da bi Tavares potom realizovao oba penala. Sada serija grešaka na obe strane, a sušu prekida Smailagić sa distance (2:6). Hezonja uzvraća istom merom, potom sledi još jedna trojka Smailagića za vođstvo Partizana 9:5. Odličan start crno-belih u WiZink centru.

25.04.2023. 20:46

1. MINUT: Počela je utakmica u Madridu

Sve je spremno za početak susreta u Madridu, gde je upriličena lepa koreografija domaćih navijača. Iako ima veliki broj simpatizera, dvorana nije u potpunosti ispunjena, a na tribinama ima i oko 200 fanova srpskog kluba.

Poznate su i prve petorke obe ekipe. Šansu od starta dobili su Avramović, Panter, Smailagić, Trifunović i Ledej, dok je Real počeo utakmicu sa Vilijamom-Gosom, Kozerom, Dekom, Hezonjom i Tavaresom.

25.04.2023. 20:16

Partizan ima podršku i u Madridu!

Iako su Madriđani ostavili mali kontigent karata za gostujuće navijače, košarkaši Partizana imaće podršku Grobara u prestonici Španije, gde se prema pojedinim informacijama očekuje brojka od 200 navijača srpskog tima u WiZink Areni. Simpatizeri beogradskog kluba tokom čitavog dana se okupljaju ispred dvorane u Madridu, a prema snimku u prilogu, pozitivne atmosfere ne manjka!

25.04.2023. 20:15

Ćus Mateo: Da ostavimo "kožu" na parketu

Uživamo u trenutku i spremni smo za ono što nas čeka. Imamo dobru šansu da odemo na Fajnal for. Znamo kako se igraju ove utakmice, šta je potrebno da bismo otišli dalje, da ostavimo kožu na parketu. Želimo da posle svake utakmice možemo da se pogledamo u oči i kažemo da smo uradili sve.

25.04.2023. 20:12

Željko Obradović: Real je favorit, ali...

Svima je jasno da igramo protiv tima koji ima želju da ide na titulu, takve ambicije se ne menjaju. Jasno je da je to tim sa ogrominm iskustvom. Imaju spoj mladosti i iskustva. Svi su sposobni da iskoče i da daju 15-20, pa i 25 poena ako treba. Očekujem da će meč da bude drugačiji nego ova dva ligaška. Probaće da se adaptiraju na način na koji mi napadamo, znali smo i mi to, pokušali smo da reagujemo posle povratka iz Podgorice. Hoćemo da vidimo šta možemo u Madridu. Kako smo se ponašali i u ligaškom delu i sada. Ovo je specifično, potrebne su tri pobede. Očekujem da će biti makar interesantno.