Žalgiris od -27 do velikog preokreta u Milanu: Neverovatan pad Mirotića i družine u 4/4

17.10.2024 23:08
Košarkaši Žalgirisa Guliver/AlessiaxDoniselli
Košarkaši Žalgirisa

Košarkaši Žalgirisa priredili su pravu seznaciju u Evroligi, pošto su se nakon zaostatka od 27 poena vratili i pobedili Olimpiju na teškom gostovanju u Milanu, slaviviši na kraju rezultatom 85:82 u 4. kolu elitnog takmičenja.

Najveća prednost za Nikolu Mirotića i družinu iznosila je 64:37 tokom treće četvrtine, a onda je usledio neverovatan pad italijanskog tima. Litvanska ekipa je to umela da iskoristi i na kraju dođe do velikog preokreta.

Posebno je Žalgiris bio dominantan tokom poslednje četvrtine koju je dobio sa 37:16. Sve je polazilo od ruke ekipi Andree Trinkijerija u tim trenucima. Od šuteva sa distance, do poena iz reketa preko sigurnih realizacija sa linije penala, dok je sa druge strane samo Šilds bio raspoložen u taboru Olimpije.

Posebno je bilo zanimljivo u ključnih 60 sekundi utakmice. Milan je poenima pomenutog Šildsa ušao u poslednji minut sa +3 (81:78) na semaforu. Fransisko je zatim smanjio razliku na drugoj strani, Olimpija je potom upala u kontra ritam postigavši samo jedan poen do kraja, dok je mirnom rukom Butkevičijusa i Geidraitisa Žalgiris u penal završnici izvojevao veliku pobedu.