
pre 23 minuta 11: 15
Konte posle pobede u duelu sa Moncom zabrinut: Potrebno mi je pravo oružje za borbu!
Napoli slavio protiv Monce sa 1:0 i izjednačio se sa Interom po broju bodova, koji istina ima i meč manje u Seriji A
Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos izjavio je da očekuje veliku borbu na meču sa Albom i dodao da veruje da njegov tim može da ostvari novu pobedu u Evroligi.
"Crveno-beli" će u četvrtak od 19 sati u Beogradu dočekati Albu u 14. kolu Evrolige.
"Alba je tim koji ima košarkaše, koji godinama igraju u Evroligi, a ima i nove mlade igrače. Imaju i Amekance, koji su došli da pomognu ekipi svojim kvalitetom. Očekujemo da će se svi vratiti iz povreda, da će igrati sa punim rosterom i veoma fokusirano. Želeće pobedu i povratak na trijumfalni put. Očekujemo veliku borbu i bićemo fokusirani da od početka igramo dobro i da se vratimo na put pobeda", rekao je Sferopulos.
"Biće teška borba, imamo trening sada, plus još jedan na dan utakmice, gde ćemo da sredimo sve detalje kako bismo bili spremni. Uz veliku podršku naših navijača nadamo se novoj pobedi", dodao je trener Crvene zvezde.
On je istakao da je košarkaš Crvene zvezde Adam Hanga juče vratio treninzima.
"Ovo mu je drugi trening. U utorak je radio bez kontakta danas sa kontaktom. Videćemo kako se oseća fizički i da li ćemo ga staviti u tim u poslednjem trenutku. Ovo mu je prvi trening sa kontaktom, tako da je još rano da donosimo sud o njegovom stanju", istakao je Sferopulos.
Trener Zvezde se osvrnuo i na zdravstvenu situaciju sa Šabazom Nejpirom
"Šabaz je dobio udarac u leđa, imao je problema. Nije igrao poslednje dve utakmice, protiv Baskonije nije mogao, protiv Mege je bio upitan jer nije bio 100 odsto spreman. Ideja mi je da koristim igrače koji su 100 odsto spremni", istakao je Sferopulos.
"Mi smo veliki klub, zato svaki dan moramo da pobeđujemo. To i mi želimo, ali nažalost u Evroligi, pogotovo na strani, propustili smo neke šanse na kraju zbog malih detalja. Želimo da se podignemo, da igramo bolje, kako bismo popravili rezultate", zaključio je Sferopulos.
Svoja očekivanja pred meč sa nemačkom ekipom je istakao i Dejan Davidovac. Srpski reprezentativac veruje u trijumf, ali je svestan da je Alba nezgodan protivnik.
"Očekujemo tešku utakmicu. Znamo da je Alba do sada u Beogradu bila nezgodan protivnik. Nadamo se pobedi, biće nam važno da dobijemo. Svesni smo toga i spremno ih dočekujemo", rekao je Davidovac na konferenciji za medije.
"Nisu samo dva tesna poraza, ove sezone ih je bilo puno. Teško je izgubiti u neizvesnim završnicama, ali šta je tu je. Tempo je poprilično nezgodan, ne treba da razmišljamo o tim stvarima već da se okrenemo utakmicama koje nas očekuju", dodao je košarkaš Crvene zvezde.
On se još jednom osvrnuo na poraze od Valensije i Baskonije u Evroligi.
"Loše smo ušli u obe utakmice, sigurno je da treba bolje da počinjemo, da igramo puno bolje u odbrani, da budemo agresivniji, fizički dominantniji i da nametnemo ritam od početka. Mislim da će tu biti i ključ ove utakmice", dodao je Davidovac.
Crvena zvezda se trenutno nalazi na 15. mestu na tabeli Evrolige sa četiri pobede i devet poraza. Alba je poslednja sa dva trijumfa i 11 poraza.
Puma je tek 2021. ponovo ušla u segment ozbiljnog trčanja i pokušava da nadoknadi zaostatak.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
Kada su FIFA i organizatori objavili da će Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. godine prvi put biti održano u tri zemlje - Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku - to je predstavljeno kao trijumf regionalne saradnje i globalne vizije.
11.04.2025 23: 25
Košarkaši Zvezde bili su nadomak trijumfa na gostovanju Panatinaikosu, ali su u produžetku porazeni rezultatom 111:104.
10.04.2025 10: 45
Trener košarkaša Crvene zvezde ne gleda na matematiku već samo na ono šta tim treba u petak da uradi na terenu protiv Panatinaikosa (20.15, TV Arena 1 Premium).
04.04.2025 23: 02
pobeda Virtusa nad Olimpijom znači i zagarantovan plej-in za crveno-bele, što je najbolji rezultat od kada je trener Janis Sferopulos preuzeo ekipu.
03.04.2025 13: 40
Košarkaši Crvene zvezde sutra igraju meč protiv Efesa u okviru 33. kola Evrolige.
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 16h
pre 16 sati 18: 51
Krka je poražena u Novom Mestu od Budućnosti 91:99 (30:26, 19:20, 14:28, 28:25) u 28. kolu AdmiralBet ABA Lige.
pre 20 sati 15: 15
Košarkaš Crvene zvezde Filip Petrušev imao je najveći indeks korisnosti, ali crveno-beli nisu dobili te nije bio u mogućnosti da osvoji MVP priznanje za plej-in.
pre 21 sat 14: 00
Rutinskom igrom Igokea je stekla ubedlijvu pobedu na gostovanju FMP-u rezultatom 102:82 (22:22, 23:22, 30:19, 27:19) na otvaranju 28. kola ABA lige.
pre 22 sata 12: 45
Nemački košarkaš i član Mege Džek Kajil izjavio je danas da je Mega najbolja sredina za razvijanje talenta mladih igrača.
Ostavite komentar