• najnovije
Evroliga

26.10.2023 20:35
(KRAJ) Partizan - Crvena zvezda: Borba živaca pripala Partizanu! Zvezda pala u Areni MN Press

Košarkaši Partizana igraju protiv Crvene zvezde prvi ovosezonski "večiti derbi". Susret 5. kola Evrolige počeo je u 18:30, a tok meča i kretanje rezultata možete pratiti na našem portalu.

Nakon četiri odigrana kola, dva najveća srpska kluba nalaze se u donjem delu tabele sa po jednom zabeleženom pobedom i tri poraza. Zvezda će na ovoj utakmici biti oslabljena neigranjem Branka Lazića i Nemanje Nedovića, dok će Partizan izaći na parket bez Mateuša Ponitke. Alen Smailagić je takođe pod upitom, ali je prema poslednjim informacija izašao na zagrevanje, pa se očekuje da će "stisnuti zube" i pomoći crno-belima.

Zvezda u ovaj meč ulazi sa novim trenerom Janisom Sferopulosem, koji je prethodno u karijeri vodio dve evrgoligaške ekipe - Makabi iz Tel Aviva i Olimpijakos, pa se sa sigurnošću može potvrditi da zna kako se igraju utakmice ovog tipa. A, na klupi beogradskog tima debitovao je pre tri dana u pobedi Zvezde nad FMP Železnikom.

Ovo će biti ujedno i derbi debitanata. Čak 10 novih košarkaša će osetiti draž beogradskog derbija. Osam dolaze iz redova Crvene zvezde - Miloš Teodosić, Šabaz Nejpir, Adam Hanga, Rokas Gedraitis, Džoel Bolomboj, Marko Simonović, Jago dos Santos i Majk Tobi Kod, a dva iz tabora Partizana - Pi-Džej Dožir i Frenk Kaminski.

(UŽIVO) Partizan - Crvena zvezda

26.10.2023. 20:34

Kraj utakmice: Borba živaca pripala Partizanu!

Brz faul Zvezde nad Ledejom, koji ne maši sa distance. Ostalo je još 10 sekundi do kraja, gosti imaju loptu. Avramović pravi faul nad Nejpirom, koji pogađa samo drugo bacanje (86:84). Novi faul nad Ledejom. Nije mu zadrhtala ruka. Partizan vodi 88:84. Crno-beli su pred pobedom. Manje od pet sekundi je do kraja. Nejpir je promašio šut sa distance. Pobeda Partizana!

26.10.2023. 20:27

39. MINUT: Pobednik se traži u poslednjim sekundama

Borba živaca u ovim trenucima. Avramović pogađa bitnu trojku (83:80). Ali je Teodosić u narednom napadu fauliran na šutu sa distance od strane Jaramaza. Međutim, najiskusniji košarkaš Zvezde je promašio dva bacanja (83:81). Geidraitis potom pravi faul nad Jaramazom na 50 sekundi da kraja. Košarkaš Partizana je takođe polovičan (84:81). Avramović maši dugu trojku. Lopta je za Zvezdu, fauliran je Teodosić, ali je ovaj put pogodio oba bacnaja.

26.10.2023. 20:20

38. MINUT: Egal u Beogradu!

Borba Avramovića i Bolomboja u ovim trenucima. Samo su oni postizali poene u poslednja dva minuta. Zvezda ima posed i +2 (75:79). Ali, greši Nejpir! Dožir sada pogađa trojku. Partizan je posle mnogo vremena u prednosti (80:79). Smailagić sada pravi faul nad Teodosićem. A, košarkaš Zvezde je polovičan sa penala (80:80). Još minut i po do kraja.

26.10.2023. 20:15

38. MINUT: Avramović drži Partizan u igri

Pogodio je Bolomboj daleki šut. Ispostavilo se da je ipak nagazio liniju za tri poena (70:77). Samo da bi na drugoj strani Avramović vezao pet zlatnih poena. Prvo je pogodio trojku, a onda iz tranzicije položio za 75:77.

26.10.2023. 20:12

36. MINUT: Partizan ne odustaje

Biće ovo velika borba do kraja. Partizan ne odustaje od pobede. Smailagić i Dožir su raspoloženi u ovim trenucima, ali su i Mitrović i Bolomboj na drugoj strani. Na četiri minuta do kraja Zvezda vodi 75:68.

26.10.2023. 20:06

34. MINUT: Zvezda ne da Partizanu da se odlepi

Bolja igra Partizana u ovim trenucima. Dožir se probudio, Smailagić je pogodio iz reketa, da bi nakon trojke Pantera, crno-beli prišli na "-6" (62:68). Zvezda se zatim konsolidovala na parketu. Nakon trojke Santosa, Bolomboj je pogodio iz prodora, a onda je i Mitrović realizovao dva bacanja. Ponovo je +10 za goste - 72:62.

26.10.2023. 19:55

Kraj treće četvrtine: Prednost Zvezde 65:53

Lepa akcija Smailagića koji realizuje 2+1 (53:60). Ali, već u narednom napadu greši. Zvezda sa druge strane, koristi dva vezana poseda. Geidratis pogađa sa poludistance, a onda i za tri. Ponovo je dvocifrena prednost za crveno-bele (53:65). Partizan nastavlja da troši lopte, Smailagić maši čitav koš. Avramović se ističe u odbrani, lupio je rampu Santosu, da bi u narednom napadu crno-beli propustili dve prilike da postignu koš. Zvezda je dobila ovu deonicu 23:11 i u poslednju četvrtinu ulazi sa 12 poena prednosti.

26.10.2023. 19:48

27. MINUT: Dvocifrena prednost gostiju u Areni

Raspucala se Zvezda sa distance. Preko Hange je došla do kote 10 za sada (46:52). Zedej je na kratko prekinuo seriju rivala, da bi crveno-beli, serijom 8:2 stigli do prve dvocifrene prednosti na utakmici (50:60). Odlična deonica za goste. Sferopulosovi momci vode 18:8 u ovoj četvrtini i biće interesantno videti Partizanov odgovor u nastavku. Bolomboj (9) igra odlično za sada uz Hangu (11) i Nejpira (13).

26.10.2023. 19:40

23. MINUT: Preokret Zvezde!

Nejpir nastavlja tamo gde je stao u prvom poluvremenu. Lepo se pogodio sa distance i pogodio trojku za prvu prednost Zvezde na utakmici (42:45). Da bi nakon nekoliko promašaja sa obe strane, Panter pogodio sa distance, što je njegova tek druga trojka u Evroligi ove sezone (45:45). Naneli je potom fauliran na šutu, ali je ubacio samo jedno bacanje (46:45). Gledamo tvrdu utakmicu za sada. Veliki broj faulova na startu treće četvrtine. Bolmboj je nepropisno zaustavljen, a onda je oba puta bio siguran sa crte. Partizan ponovo greši, a Hanga iz tranzicije donosi Zvezdi +3 (46:49).

26.10.2023. 19:21

Kraj prvog poluvremena: Prednost Partizana 45:42

Mitrović je fauliran, nakon čega realizuje oba bacanja. Jaramaz zatim iz prodora postiže svoj 11. poen na utakmici. Ali Nejpir ne dozoljava crno-belima da se odlepe. Prvo je pogodio trojku, a onda i polaganje, da bi Anđušić uz zvuk sirene pogodio sa šut sa distance za prednost Partizana na poluvremenu - 45:42.

Partizan je na startu utakmice imao prednost 17:2. Ali je u nastavku meča ušao u kontra ritam. Opali su procenti šuta, koji su većim delom susreta bili 80 odsto. Dok je Zvezda pametnim rešenjima u napadu stigla do egala. Nejpir je naročito bio raspoložen. Ubacio je 10 poena, Bolomboj sedam. A. listu strelaca domaće ekipe predvodi Jaramaz sa 11 poena. Kaminski je u uvodnoj četvrtini ubacio devet poena i sa tom brojkom je otišao na odmor.

Fale za sada poeni Pantera. Na parketu je bio 17 minuta, a za to vreme postigao je dva poena, uz 1/4 šut iz igre.

Što se statistike tiče. Oba tima imaju po 15 skokova. Zvezda ima asistenciju (11) više, kao i tri skoka (6). Partizan ima osam izgubljenih lopti, Zvezda sedam. Crno-beli imaju bolje procente iz igre (14/22 za dva, 4/7 za tri). Zvezda ima 8/14 za dva, 4/16 za tri.

26.10.2023. 19:12

18. MINUT: Raspucali se "večiti"

Serija trojki na obe strane u ovim trenucima. Prvo je Ledej pogodio šut sa linije 6.75, a onda i Bolomboj, Jaramaz i Anđušić, posle čega je Partizan otišao na "+5" (38:33). Primetna je bolja igra Zvezde u reketu. Lopta se dobro kreće. Sada je Davidovac ostavljen sam ispod reketa (38:35). A, onda je Jaramaz nakon tranzicije postigao deveti poen na utakmici. 40:35 za Partizan. Obradović pravi tajm-out.

26.10.2023. 19:07

16. MINUT: Egal u Beogradu

Ledej pogađa trojku i prekida 10:0 seriju Zvezde i sušni period od tri minuta bez pogotka za Partizan. Crno-beli se muče u fazi napada. Nema više one lepršave igre, kakva ih je krasila u uvodnoj četvrtini, dok Zvezda igra sve bolje bolje. Bolomboj se ističe u ovim trenucima. Pogodio je iz reketa, a potom je bio siguran i sa distance. 32:30 za Partizan. Gledamo egal u Areni.

26.10.2023. 19:01

14. MINUT: Partizan ušao u kontra ritam

Anđušić otvara drugu deonicu poenima sa poludistance, a Tobi odmah uzvraća na drugoj strani (24:15). Smailagić je odličan u odbrani, Avramović postiže poene iz prodora. Tobi zatim pogađa trojku (26:18). Anđušić maši otvoren šut sa linije penala. Partizan ulazi u blagu krizu, a Zvezda 6:0 serijom u režiji Tobija, Nejpira i Mitrovića prilazi na tri poena zaostatka (26:23). Obradović prinuđen da napravi tajm-out.

26.10.2023. 18:53

Kraj prve četvrtine: Prednost Partizana 22:13

Prednost Partizana na kraju uvodne četvrtine. Procenti šuta iz igre su fenomenalni (10/11 za dva 0/2 za tri). A, listu strelaca predvodi Kaminski sa devet poena. Sa druge strane, Zvezda se muči da dođe do svoje igre. Ništa joj ne polazi za rukom (3/7 za dva, 2/8 za tri) A, tek u finišu četvrtine uspela je da uhvati priključak na krilima šest vezanih poena Hange.

26.10.2023. 18:43

6. MINUT: Ubedljiva prednost Partizana!

Dobar start za Kaminskog. Ima već šest poena. Partizan ima dvocifrenu prednost već u petom minutu (12:2). Crveno-beli se muče u fazi napada. Imaju 1/5 iz igre, a jedini pogodak postigao je Bolomboj. Sa druge strane, Partizan igra fenomenalno za sada. Jaramaz se upisuje u listu strelaca, a onda nakon novog promašaja Zvezde, Kaminski postiže osmi poen na utakmici - 16:2.

26.10.2023. 18:37

3. MINUT: Trnovit početak za Zvezdu

Trnovit početak utakmice za Zvezdu. Hanga je promašio oba bacanja, a ni nakon dva ofanzivna skoka gostiju, Zvezda ne uspeva da se upiše na semafor. Partizan na novim greškama rivala, pravi 8:0 seriju u režiji Pantera, Ledeja, Kaminskog i Jaramaz. Zvezda deluje potpuno izgubiljeno na terenu za sada. Sferopulos prinuđen da napravi tajm-out.

26.10.2023. 18:31

Počela je utakmica u Areni

Počela je utakmica u Areni, a prvi posed imaće košarkaši Crvene zvezde.

Dvorana je popunjena do poslednjeg mesta, a tokom utakmice saznaćemo koliko je tačno navijača na tribinama i da li je na pomolu novi rekord.

Partizan je odlučio da počne utakmicu sa sledećom petorkom - Frenk Kaminski, Džejms Naneli, Kevin Panter, Ognjen Jaramaz i Zek Ledej.

Joanis Sferopulos poslao je na parket Dejana Davidovca, Džoela Bolomboja, Rokasa Geidraitisa, Šabaza Nejpira i Adama Hangu.