ABA liga

18.06.2023 23:01
(KRAJ) Crvena zvezda - Partizan 91:78: Crveno-beli odbranili domaći teren, igraće se četvrta utakmica MN Press

Košarkaši Partizana imaju prvu meč loptu za osvajanje AdmiralBet Aba lige (20.30, TV Arena 1 Premium), dok će Crvena zvezda pokušati da produži finalnu seriju za najmanje jedan meč.

Na tribinama dvorane "Aleksandar Nikolić" biće prisustni samo navijači crveno-belih, kao što je na prethodne dve utakmice u "Štark Areni" ulazak bio dozvoljen samo pristalicama crno-belih, pa će aktuelni šampion regionalnog takmičenja pokušati da iskoristi tu činjenicu.

Dva najveća srpska kluba su osvojila po šest naslova prvaka "na Jadranu", uz napomenu da je Crvena zvezda tri godine u nizu vlasnik šampionskog prstena, dok je Partizan poslednji osvojio pre tačno 10 godina i to upravo u finalu protiv večerašnjeg rivala.

KK Crvena zvezda Meridianbet - KK Partizan Mozzart Bet

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Damir Javor, Tomislav Hordov, Luka Kardum

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 14, Lazarević, Kampaco 7, Mitrović 16, Lazić 6, Martin 7, Dobrić 4, Nedović 19, Marković, Petrušev 16, Bentil 2.

Partizan: Ledej 9, Avramović, Koprivica, Panter 12, Smailagić 5, Papapetru 2, Eksum 16, Naneli 6, Lesor 4, Trifunović, Anđušić 9, Madar 15.

"Partizan igra sa puno samopouzdanja iskoristili su prednost domaćeg terena, imali u pojedinim igračima poput Smailagića i Anđušića dodatne adute. Mi sa druge strane moramo da damo maksimum u onome što smo igrali najbolje ove sezone, a to su izuzetno jaka odbrana, tečan napad i velika energija. Znam da će nam naši navijači dati veliku podršku, uvek je bilo tako i mnogo znači", poručio je uoči početka susreta trener Crvene zvezde Duško Ivanovć, dok je strateg Partizana Željko Obradović istakao:

"Znamo kako je već igrati u 'Pioniru'. Crvena zvezda će imati veliku podršku, moramo da se spremimo za tu amtosferu i moramo da budemo mirni. Da probamo da odigramo najbolju moguću utakmicu. Znamo da nas deli još jedan taj korak, odnosno još jedna pobeda od toga da budemo prvaci ABA lige. Koliko je blizu, toliko je daleko naravno uz veliko poštovanje prema protivniku".

(UŽIVO) Crvena zvezda - Partizan, 3. utakmica finala ABA lige

18.06.2023. 23:09

Vildozina trojka za pobedu

Zvezda ima plus 12, ostalo je još minut i 40 sekundi do kraja, ali je sasvim jasno da će pobeda pripasti košarkašima Crvene zvezde - 88:76.

18.06.2023. 23:04

Zvezda uzvraća udarac i ide na "plus 11"

Zvezda je sve bliža pobedi. Crveno-beli imaju 11 poena prednosti tri minuta pre kraja, trener Partizana Željko Obradović traži tajm-aut jer njegova ekipa ne liči na onu koja je pobedila na prethodne dve utakmice - 82:71.

18.06.2023. 23:01

Panter pogađa sa osam metara, Partizan se vraća

Nisu imali igrači Partizana ideju, a onda je Kevin Panter kapitenski odlučio da preuzme odgovornost i smanjio je na 77:71.

18.06.2023. 22:59

Igraće se još pet minuta, Zvezda ma 77:67

Mnogo bolje igra Zvezda u ovim trenucima. Crveno-beli imaju desetpoena prednosti 77:67 i za sada su bliži pobedi od večitog rivaa.

18.06.2023. 22:54

"Plus osam" za Zvezdu, Obradović traži zajm-aut

Ima da se igra još mnogo, punih sedam minutaali Crvena zvezda je u velikoj prednosti. I igračkoj jer izgleda mnogo bolje na terenu, kao i rezultatskoj budući da prvi put na ovom susretu ima plus osam - 73:65.

18.06.2023. 22:50

Zvezda vodi 71:65

Igra se sada vrlo brzo, a u situaciji kad Partizan ima četiri igrača sa po četiri faula, takav stil igre odgovara mnogo više Crvenoj zvezdi koja ima 71:65.

18.06.2023. 22:46

Luda trojka Vildoze za "plus 6"

Šutno je Luka Vildoza u svom stilu. Pomalo nerezonski iz daljine, preko ruke rivala, ali je pogodio i Zvezda ima 65:49 posle 30 sekundi igre u poslednjoj deonici.

18.06.2023. 22:43

Zvezda vodi pred poslednjih 10 minuta

Vratio se Partizan na minus tri, ali i dalje ima problema sa faulovima. Prvo je Alen Smajlagić napravio četvrti faul, a potom i Džek Ledej, a Crvena zevzda je preko Filipa Petrušava vratila prednost na 62:57.

18.06.2023. 22:36

Četvrta lična za Smajlagića - 58:53

Proveo je Alan Smajlagić nešto više od minut i po na terenu i već je napravio četvrti faul pa je ponovo morao na klupu, a Crevna zvezda ima 58:53.

18.06.2023. 22:27

Zvezda ima "plus tri" - 51:48

Zvezda igra bolje u nastavku i ima prednot 51:48. Igra se mnogo brže i raznovrsnije nego u prvih 20 minuta.

18.06.2023. 22:18

Preokret Zvezde u nastavku - 43:42

Preokrenula je Crvena zvezda u nastavku, uspela je na startu da prestigne prednost rivala i trenutno je, nakon trojke Branka Lazića 43:42. Crveno-beli su za nepuna tri minuta igre napravili seriju 7:3.

18.06.2023. 22:09

Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme je počelo. Prvi napad u ovom delu meča imaju košarkaši Partizana koji u poslednjih 20 minuta ulaze sa prednošću od tri poena - 31:28.

18.06.2023. 22:19

Naneli stavlja tačku na prvo poluvreme

18.06.2023. 21:53

Naneli pogodio za tri i na poluvreme se ide sa 38:41

Imala je Zvezda priliku da pogodio za 40:38, ali su promašili zicer, a onda su crno-beli u kontranapadu pogodili za tri poena preko Džejmsa Nanelija, koji je usput i fauliran, alinije uspeo da pogodi dodatno slobodno bacanje, te se na poluvreme odlazi sa prednošću gostiju 41:38.

18.06.2023. 21:51

Još 60 sekundi u prvom poluvremenu, egal je - 28:28

Fakundo Kampaco je pogodio samo jedno slobodno bacanje i u poslednjih 60 skeundi prvog pluvemena se ulazi u egalu - 38:38.

18.06.2023. 21:45

Trojka Anđušića i prednost Zvezde je smanjena na 35:34

Rutinski i hladnokrvno je uzeo šut Danilo Anđušić i pogodio trojku čime je doveo svoj tim na samo pola koša zaostatka za Crvenom zvezdom 35:34.

18.06.2023. 21:42

Zakucavanje Nedovića za 31:28

Serija nekoliko promašaja za tri poena na obe strane, a onda brza kontra Crvene zvezde koja je završena zakucavanjem Nemanje Nedovića za 31:29. Do kraja prvog poluvremena su ostala tri minuta i 54 sekunde.

18.06.2023. 21:34

Uzvraća Zvezda, serija 7:0 za 26:25

Uspešan je bio tajm-aut Duška Ivanovića. Njegovi igrači su posle tog minuta odmora napravili seriju 7:0 i trenutno imaju vođstvo 26:25. U ovom delu meča se gleda mnogo bolja košarka nego u prvih 10 minuta.

18.06.2023. 21:30

Treći faul Smajlagića, Zvezda se vratila na 25:24

Prvi problemi za Partizan. Alan Smajlagić je napravio faul u napadu, ali to nije toliko strašno za crno-bele koliko je problematično što reprezentativac Srbije već ima tri lične greške i trener Željko Obradović ga odmah šalje na klupu.

Luka Vildoza posle toga pogađa trojku i smanjuje na 22:25, a Mitrović potom pogađa za 24:25.

18.06.2023. 21:27

Partizan otvara drugu četvrtinu serijom 4:0

Najubedljivije vođstvo na utakmici. Partizan je napravio seriju 4:0 i došao je do prednosti od 25:19 nakon samo minut igre u drugoj četvrtini i Duško Ivanović je zatražio tajm-aut.

18.06.2023. 21:23

19:21 - Partizan vodi posle prve četvrtine.

U poslednjih 60 sekundi prve deonice meča se ušlo sa 17:17, partizan je preko Ledeja došao do 19:17, Zvezda je izjednačila, a crno-beli ponovo uspeli da pogode za prednost na kraju prvih 10 minuta.

18.06.2023. 21:17

16:15 - Tvrda utakmica sa mnogo nervoze

Gledamo rezultatsku klackalicu u poslednjih nekoliko minuta, ali je najjači utisak velika nervoza igrača oba tima. Ulog jeste velik i zbog toga su svi pod specijalnom tenzijom.

18.06.2023. 21:29

Tenzije su velike, oštar faul Kampaca nad Egzumom

18.06.2023. 21:13

12:12 - Nesportski faul Kampacu

Napravljen je nešto oštriji faul nad Danteom Egzumom, nastala je mala gužva ispod koša domaćeg tima, a sudijska trojka je nakon pregldanog snimka odlučila da dosudi nesportski faul Fakundu Kampacu.

18.06.2023. 21:10

Novi prekid nakon ulaska Matijasa Lesora

Na teren je prvi put ušao Matijas Lesor, a sa tribina ga je dočekala salva uvreda i koncert zvižduka.

Odmah nakon toga došlo je do prekida meča, igrači su se povukli na svoje klupe, ali se ubrzo vraćaju i meč će biti nastavljen, au ekipi Crvene zvezde je prvi put na parketu Fakundo Kampaco.

18.06.2023. 21:08

9:11 - Panter za prvo vođstvo Partizana

Prešli su igrači Partizana u vođstvo. Bio je to pametan napad gostiju, ostao je Kevin Panter sam na liniji za tri poena i uspeo je da pogodi za prvo vođstvo crno-belih na večerašnjem susretu.

18.06.2023. 21:06

Zvezda i dalje bez kampaca

Igra se veoma čvrsto, sudije imaju ujednačen kriterijum, a zanimljivo je da Crvena zvezda u prva četiri i po minuta nije koristila Fakunda Kampaca koji je od početka susreta na klupi za rezerve.

18.06.2023. 21:04

9:8 - Serija Partizan 5:0 posle tajm-auta

Odlično su košarkaši Partizana izašli iz tajm-auta koji je zatražio Željko Obradović. Uspeli su da naprave seriju 5:0 i vratili su se u meč.

18.06.2023. 21:01

Smajlagić pogađa trojku, Nedović vraća, Zvezda ima 9:3

Prve poene za Partizan postiže Alen Smajlagić šutem za tri poena, ali Nemanja Nedović vraća istom merom na drugoj strani, a onda crno-beli prave novu grešku i Zvezda ima vođstvo 9:3 posle čega Željko Obradović traži tajm-aut.

18.06.2023. 20:59

Partizan bez poena dva minuta, Zvezda vodi 4:0

Prošla su uvodna dva minuta meča, a košarkaši Partizana nisu uspeli da postignu nijedan koš. Najbliži je bio Zek Ledej koji je promašio oba slobodna bacanja i Crvena zvezda ima startno vođstvo od 4:0.

18.06.2023. 20:55

Susret je počeo, prvi napad ima Crvena zvezda

Meč u "Pioniru" je počeo. Prvi napad ima Crvena zvezda i oba tima su na početku imala po jedan nerealizovan napad.

18.06.2023. 20:49

Predstavljanje igrača, meč počinje za pet minuta

Trenutno je u dvorani "Aleksandar Nikolić" predstavljanje igrača obe ekipe, što znači da će meč zvanično početi za pet minuta.

18.06.2023. 20:33

Igrači su se vratili na teren, početak oko 20.50 časova

Igrači Partizana i Crvene zvezde su se vratili na teren.

Prema informacijama TV Arena sport meč će početi oko 20.50 časova, a atmosfera na tribinama "Pionira" je uzavrela.

18.06.2023. 20:28

Kasni početak meča

Početak treće utakmice AdmirlBet Aba lige zakazan je za 20.30 časova, ali prema informacijama iz dvorane "Aleksandar Nikolić" derbi meč između dva najveća srpska kluba će startovati sa nekoliko minuta zakašnjenja.

Igrača oba tima trenutno nema na terenu i očekuje se da izađu.

Do incidenta je došlo prilikom izlaska igrača Partizana na teren kad su ih sa tribina "zasuli" raznim predmetima, a nekoicina njih iz prvih redova je i ušla na parket pa je moralo da reaguje obezbeđenje. Bilo je i neprimerenih gestikulacija ka navijačima od stranne igrača crno-belih, pa je odlučeno da se prvotimci povuku u svlačionicu.

18.06.2023. 19:27