Dve sekunde delilo Subotičane od pobede u Dubaiju: Tejlor sprečio iznenađenje

20.10.2024 19:15
Košarkaši Dubaija ABA liga/KK Dubai
Košarkaši Dubaija

Košarkaši Dubaija savladali su Spartak iz Subotice na svom terenu u meču 5. kola AdmiralBet ABA ligi, a do četvrte pobede u takmičenju stigli su košem Ajzeje Tejlora u poslednjim sekundama utakmice - 80:79 (23:25, 28:16, 10:18, 19:20).

U veoma uzbudljivoj utakmici gde smo videli čak 24 promene rezultata, novajlija u elitnom rangu bio je na pragu novog poraza pred svojim navijačima posle Mege, ali je u samoj završnici ipak stigao do preokreta i važne pobede.

Posle nešto skromnije igre u drugoj četvrtini, Subotičani su dodali gas, popravili utisak u trećoj deonici i zahvaljujući sjajnoj timskoj igri stigli nadomak iznenađenja u finišu. Posle koša Boltona, Spartak je poveo 76:71 na dva minuta do kraja, ali ga je, ipak, puno koštao sušni period u nastavku.

Dubai je iskoristio pad samopouzdanja rivala i serijom 6:0 u režiji Bertansa i Abasa, došao do preokreta (77:76). U poslednji minut Spartak je ušao u egalu pošto je Bolton bio polovičan sa penala. Susret je potom ušao u neizvesnu završnicu budući da se teško stizalo do poena.

Tejlor je na 42 sekunde do poslednjeg zvižduka doneo minimalnu prednost Dubaiju. Zatim je poenima Kina, Spartak stigao do novog vođstva. Vodio je srpski tim 79:78 i sve je slutilo na iznenađenje u Emiratima, ali ga je ipak osujetio američki košarkaš koji je pre dolaska u Dubai nosio tres Mursije.

Pogodio je koš za pobedu za ogromno oduševljenje na tribinama, a utakmicu je na kraju završio sa 15 poena. Dva manje od najboljeg strelca na meču - Davisa Bertansa.

Valja napomenuti da je Spartak potom imao šut za pobedu, ali je Bolton bio neprecizan.